O sporach w Kukiz`15 słyszymy od wielu miesięcy. Jedną z osób, które z impetem opuściły szeregi ruchu jest Piotr „Liroy” Marzec. Teraz atmosfera w ugrupowaniu jeszcze bardziej się zagęściła.

To informacja z ostatniej chwili. Dwóch, lubianych na prawicy polityków, Marek Jakubiak i Jarosław Powirch, zostali usunięci z prezydium klubu Kukiz`15.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz zmieszał z błotem nowego idola prawicy: ZDRADZIŁ wszystkich

Niespodziewany informator

Co ciekawe o rozłamie nie poinformował nikt bezpośrednio powiązany z ugrupowaniem Pawła Kukiza. Rewelacjami z opinią publiczną podzielił się bowiem Rafał Ziemkiewicz. Pytanie o to, dlaczego Kukiz chciał ukryć informację przed swoimi wyborcami, pozostaje otwarte.

– Jarosław Porwich i Marek Jakubiak usunięci z prezydium klubu Kukiz’15. Ruszyła zapowiadana budowa „pierwszej kadrowej antysystemowej” wedle wzorca zakonu PC (p. wywiady Pawła Kukiza w ostatnim czasie). Tylko czy to będzie jeszcze Kukiz’15, czy Tyszka’15 albo wręcz Pitaś’15? – napisał na swoim Twitterze Ziemkiewicz.

Tym samym publicysta zasugerował, że rozłam może się pogłębić. Według Ziemkiewicza już niebawem dawni współpracownicy Pawła Kukiza mogą utworzyć własne ugrupowania.

ZOBACZ TAKŻE:  Jakubiak znów ostro atakuje gejów. Twierdzi, że nie nadają się do…

Internauci są krytyczni

Do tej pory informacja o odejściu Jakubiaka i Powircha została skomentowana przez kilkudziesięciu internautów. Ich zdania są podzielone. Wielu z nich staje się coraz bardziej sceptycznych wobec ugrupowania Pawła Kukiza.

– Czekałem na to, aż poseł @jakubiak_marek odejdzie z klubu K’15, niestety, ten projekt staje się bardziej podobny do PO, która pozbyła się wszystkich myślących ludzi i zostało to, co widzimy na spędach KODu, itp. – napisał jeden z internautów.

Trudno oceniać, co doprowadziło do usunięcia polityków z prezydium klubu. Już teraz spekuluje się, że powodem mógł wewnętrzny spór w ruchu. Na jego skutek Jakubiak i Powirch mieli zostać „wyrzuceni”.

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Zobacz również