Ogromny cios dla opozycji. PiS - pomimo kryzysu sejmowego - potężnie rośnie w siłę

Ogromny cios dla opozycji. PiS - pomimo kryzysu sejmowego - potężnie rośnie w siłę Źródło: fot. wikimedia

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla FAKTÓW TVN przez Millward Brown, koalicja złożona z Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem oraz Solidarnej Polski zwiększyła swoje poparcie. To ogromny cios dla opozycji. 

Realizowany dla nieukrywających swojej niechęci do obozu władzy "FAKTÓW TVN" sondaż został przeprowadzony tuż po wydarzeniach spod polskiego parlamentu, gdzie opozycja protestowała przeciwko ograniczeniom praw dla mediów w Sejmie oraz - jak przekonywali opozycjoniści - ograniczaniu praw demokratycznych.

Gdyby wybory odbywały się teraz to - wbrew pozorom kreowanym przez część mediów - zwycięską formacją okazałaby się formacja Jarosława Kaczyńskiego, która w ostatnim tygodniu gdy opozycja protestowała w Sejmie i wokół niego, zyskała 5% wzrost poparcia - z 30% do 35%.

Na drugim miejscu uplasowała się Nowoczesna Ryszarda Petru, na którą zagłosowałoby 24% Polaków. Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Platforma Obywatelska z 15% poparciem.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie formacje - Kukiz z zaledwie 6% poparciem oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które oddanie swojego głosu deklaruje 5% badanych.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News