Po zakończonym już EURO 2016 FIFA zaktualizuje swój ranking najlepszych reprezentacji narodowych w piłce nożnej. Już teraz wiadomo, że Polska zaliczy ogromny awans i tym samym wyrówna rekord sprzed lat.

Ranking reprezentacji narodowych w piłce nożnej FIFA funkcjonuje już od 23 lat. Polska nie radziła sobie za dobrze przez ten czas i w pewnym momencie (dokładnie w 2013 roku) znaleźliśmy się aż na 78. miejscu w zestawieniu.

Po bardzo dobrej grze na mistrzostwach Europy, gdzie nasza drużyna dotarła aż do ćwierćfinałów i nie przegrała żadnego ze spotkań w regulaminowym czasie gry i dogrywkach, zanotujemy największy awans od lat.

Polska reprezentacja znajdzie się na 16. miejscu w rankingu FIFA i tym samym wyrówna rekord sprzed blisko dziesięciu lat. Jest to o tyle ogromny awans, że jeszcze przed rozpoczęciem EURO’16 byliśmy na dalekiej 27. pozycji (ex aequo z Chorwacją).

Oprócz Polski, największy awans uzyskała również reprezentacja Walii, która z 26. miejsca przesunie się na 11, czyli aż o 15 pozycji w górę. Liderem pozostaje nadal Argentyna.

Z kolei aktualny mistrz Europy – Portugalia, przesunie się z 8. pozycji na 6.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: sportowefakty.wp

 

...

Zobacz również