To miała być tajemnica! Panika w TVP, wyciekła sekretna wiadomość

To miała być tajemnica! Panika w TVP, wyciekła sekretna wiadomość Źródło: Fot. Wikimedia Commons (TVP) - Pixabay (Rudy and Peter Skitterians)

Stosunek widzów oraz czytelników do TVP Info po wyborach w 2015 roku stał się bardzo skrajny. Stacja wciąż utrzymuje dobre wyniki oglądalności, borykając się jednak z coraz liczniejszymi problemami. Jednym z nich ma być postawa samych pracowników, na którą stanowczo zareagować musiał Samuel Pereira, wysyłając bardzo stanowczego maila. Ten nie miał jednak nigdy dotrzeć do szerszej publiczności.

Od kiedy w 2016 roku osoby zatrudnione w TVP Info oficjalnie podpisały skargę na jednego z przełożonych, w relacjach wewnętrznych stacji nie dzieje się najlepiej. Dziennikarze WP dotarli nawet do maila, którego szef portalu wysłał swoim podwładnym. W konkretnych, ostrych słowach zganił on ich zachowanie. - W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pewnych chamskich zachowań, do jakich dochodzi w naszej redakcji, informuję, że jest dla mnie totalnie nieakceptowane, gdy ktoś atakuje, czy rzuca osobiste wycieczki w czyimś kierunku - pisał Pereira. - Szczególnie gdy robi to bez żadnego związku z merytoryczną pracą kolegi/koleżanki i publicznie. Tym bardziej, gdy robi to wobec kobiety. Za takie zachowania będą wyciągane konsekwencje, niezależnie od tego, kto jest ich autorem. Proszę mnie również o takich sytuacjach informować. Podkreślam, że dotyczy to WSZYSTKICH i nie ma w tej sprawie równych i równiejszych - dodał także naczelny, zauważając problem w równym traktowaniu się płci wewnątrz redakcji. Oprócz tego Pereira wytknął podwładnym bierność wobec skandalicznych zachowań. Jak twierdzą pracownicy stacji, wiadomość ta dotyczyła szczególnie jednego z nich, którego nazwiska nie chcą jednak ujawnić.

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu