To tragiczna wiadomość dla polskiego sportu. Okazuje się bowiem, że walkę z chorobą przegrał jeden z najcieplej wspominanych siatkarzy w historii. Konrad Małecki miał tylko 38 lat.

Małecki już od najmłodszych lat przejawiał ogromny talent w sporcie. Już jako nastolatek był bardzo uhonorowanym piłkarzem i siatkarzem. Zdecydował jednak, że swoją karierę skieruje w stronę siatkówki – wszystko przez wzrost. Zaczynał w MKS Bzura Ozorków, ale już w wieku 18 lat znalazł się w klubie Morze Szczecin. Tam grał przez kolejne cztery lata.

Następnie w latach 2001-2003 grał dla Czarnych Radom, by później przenieść się do klubu Politechnika Warszawa (obecnie ONICO Warszawa). Został kapitanem stołecznej drużyny i zapewnił jej awans do ekstraklasy, by później dumnie ją reprezentować w rozgrywkach na najwyższym szczeblu.

W 2006 roku przeszedł do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (wówczas Mostostal Kędzierzyn-Koźle). Swoją karierę kończył w Jadarze Radom. Później opuścił boisko ze względu na swoją chorobę. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o 11:00 w Szczecinie.

Zarząd, pracownicy i zawodnicy ONICO Warszawa z głębokim żalem przyjęli wiadomość o śmierci Kondzia, bo właśnie tak nazywali Małeckiego koledzy z boiska. Świetny zawodnik i wzór do naśladowania. Zawsze uśmiechnięty, pogodny, optymistyczny. Spokojny, wyważony, a zarazem bardzo pracowity i ambitny. Sympatyczny i otwarty. Taki był i takim go zapamiętamy. Cześć jego pamięci – pisze o śmierci Małeckiego klub ONICO Warszawa.

źródło: fakt.pl

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

Zobacz również