Ogromna ewakuacja w Niemczech. Domy musiało opuścić 57 tys. osób

Ogromna ewakuacja w Niemczech. Domy musiało opuścić 57 tys. osób

W pierwszy dzień świąt 57 tysięcy osób w niemieckim Augsburgu musiało opuścić swoje domy. Powodem ogromnego zamieszania była blisko 2-tonowa bomba z czasów II wojny światowej. 

Podczas prac budowlanych w podziemnym garażu na Jakoberwallstraße w Augsburgu natknięto się na ogromny niewypał z czasów II wojny światowej - blisko dwutonową bombę.

Władze miasta w porozumieniu ze służbami porządkowymi zarządziły ewakuację mieszkańców okolicy gdzie znaleziono bombę, to w sumie 54-57 tysięcy osób. Wszyscy musieli opuścić swoje domy do najpóźniej 10 rano w niedzielę. Władze zaleciły, by wszyscy ewakuowani wzięli ze sobą jedynie najbardziej potrzebne rzeczy tj. przyjmowane regularnie leki, dokumenty i ciepłe ubrania. Całkowicie odcięte od świata jest ścisłe centrum miasta - okolice średniowiecznej katedry i ratusza. W sumie obszar o powierzchni blisko 2 kilometrów kwadratowych.

W tym czasie saperzy rozbroją groźny niewypał. Nie wiadomo jednak ile czasu to zajmie dlatego też wszyscy, którzy nie mają gdzie się podziać, mogą liczyć na pomoc władz miasta i ciepłe schronienie w budynkach lokalnych szkół.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News