W pierwszy dzień świąt 57 tysięcy osób w niemieckim Augsburgu musiało opuścić swoje domy. Powodem ogromnego zamieszania była blisko 2-tonowa bomba z czasów II wojny światowej. 

Podczas prac budowlanych w podziemnym garażu na Jakoberwallstraße w Augsburgu natknięto się na ogromny niewypał z czasów II wojny światowej – blisko dwutonową bombę.

Władze miasta w porozumieniu ze służbami porządkowymi zarządziły ewakuację mieszkańców okolicy gdzie znaleziono bombę, to w sumie 54-57 tysięcy osób. Wszyscy musieli opuścić swoje domy do najpóźniej 10 rano w niedzielę. Władze zaleciły, by wszyscy ewakuowani wzięli ze sobą jedynie najbardziej potrzebne rzeczy tj. przyjmowane regularnie leki, dokumenty i ciepłe ubrania. Całkowicie odcięte od świata jest ścisłe centrum miasta – okolice średniowiecznej katedry i ratusza. W sumie obszar o powierzchni blisko 2 kilometrów kwadratowych.

W tym czasie saperzy rozbroją groźny niewypał. Nie wiadomo jednak ile czasu to zajmie dlatego też wszyscy, którzy nie mają gdzie się podziać, mogą liczyć na pomoc władz miasta i ciepłe schronienie w budynkach lokalnych szkół.

bh

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.