Ogromna awaria PKO! Polacy odcięci od swoich pieniędzy

Ogromna awaria PKO! Polacy odcięci od swoich pieniędzy Źródło: Fot. MaxPixel

PKO ma ogromną awarię! Wielu Polaków jest odciętych od swoich pieniędzy i nie mogą zapłacić z konta bankowego nawet za butelkę wody. Co się dzieje, że nie można korzystać w pełni ze swoich kont bankowych?

PKO ma poważne problemy ze swoją stroną internetową i aplikacją IKO, które oferują usługi bankowe. Wiele osób nie może dokonać przelewu, sprawdzić stanu konta, a nawet wejść na stronę banku. Ogromna awaria powstrzymuje klientów przed transakcjami. Co się takiego stało? Wielu klientów banku śle zapytania do swojego operatora konta bankowego. Również na Facebooku klienci pytają co się stało z aplikacją i stroną banku. Na oficjalnej stronie pojawił się komunikat: - Szanowni Państwo, informujemy, że obecnie z powodów technicznych dostęp do serwisu iPKO oraz aplikacji IKO jest utrudniony. Trwają prace nad przywróceniem dostępu do usług. Jednocześnie informujemy, że karty płatnicze powinny działać prawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia. - informuje bank PKO Bank Polski.

PKO ma awarię

Klienci nie mogą się zalogować do swoich kont i nie bardzo wiedzą, co się stało. Na oficjalnej stronie widnieje informacja, że trwają prace modernizacyjne. Żadne płatności związane z aplikacją banku nie są możliwe. Nawet Blik nie działa. PKO zamieściło informację dotyczącą prac modernizacyjnych na swojej stronie, ale dotyczą one dni 28 i 29 października.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę 28.10.2018 r. od godz. 01:00 do godz. 05:00  oraz w poniedziałek 29.10.2018 r. od godz. 01:00 do godz. 06:00 nie będą działać:
  • serwis internetowy i telefoniczny iPKO
  • serwis internetowy iPKO biznes
  • płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi „Płacę z iPKO”
W czasie przerwy, działanie aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostanie ograniczone do realizacji wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, powinny działać bez zakłóceń. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do wykonania wszelkich operacji we wcześniejszym terminie - można przeczytać na oficjalnej stronie PKO. Nie wiadomo, co spowodowało dzisiejszą awarię systemu i kiedy ona zostanie naprawiona. Klienci banku muszą uzbroić się w cierpliwość i przygotować na ewentualność, że do końca dnia będą musieli płacić gotówką. Warto jest się więc w takową zabezpieczyć. Problem może zostać naprawiony w przeciągu kilkunastu minut, ale może też potrwać kilka godzin. Warto śledzić komunikaty banku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Samolot z Meghan Markle nie mógł wylądować. Chwile grozy na pokładzie
  2. Emerytury się zmienią! Polacy nie zostawili PiS wyboru
  3. Rewolucja w Na wspólnej! Do serialu dołącza słynna gwiazda
  4. Ile lat ma Twój pies w przeliczeniu na ludzkie? Do tej pory obliczaliśmy to źle, prawie wszyscy
  5. Znaki zodiaku i ich przeszkody na drodze do SZCZĘŚCIA
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News