Niemiecka policja postanowiła przyjrzeć się bliżej organizacji Prawdziwa Religia (Die Wahre Religion). To islamska formacja składająca się z radykałów muzułmańskich znanych m.in. z rozdawania na ulicach Koranu i namawiania obcych ludzi do przejścia na islam.

Funkcjonariusze podejrzewają, że Prawdziwa Religia jest jedynie przykrywką dla rekruterów z Państwa Islamskiego, którzy spośród niemieckiego społeczeństwa mają werbować kolejnych bojowników. Co więcej, DWR ma także popierać ataki terrorystyczne, których dopuszczają się islamscy terroryści.

Niemieckie MSW poinformowało we wtorek o przeprowadzeniu masowej akcji policji, która miała na celu rozpracowanie DWR. W tym celu policjanci w 10 landach niemieckich dokonali około 200 nalotów na siedziby członków Prawdziwej Religii – na ich biura, domy czy meczety.

Według szacunków funkcjonariuszy, organizacja ta liczy około 10 tys. członków, z czego około 1 tys. mają stanowić potencjalni terroryści. W związku z zagrożeniem, jakie stwarza organizacja salafitów, MSW tego samego dnia, kiedy zorganizowano naloty, zdelegalizowało całkowicie DWR.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: wprost.pl
pt

...

Zobacz również