Ogrodowe hity początku sezonu

Ogrodowe hity początku sezonu Źródło: Canva

Ogrodowe meble, huśtawki i narzędzia zyskują na popularności wraz ze wzrostem temperatury. Sprawdziliśmy najgorętsze hity tego sezonu!

Ogrodowe wiosenne porządki

Co zrobić, kiedy nasz ogród po zimie to obraz nędzy i rozpaczy? Jak sobie poradzić z wiosennymi porządkami? Odpowiadamy: jak najszybciej! Przede wszystkim przygotujmy sobie listę zadań do wykonania. Zadania powinniśmy przydzielić wszystkim domownikom. Nawet małe dzieci mogą pomagać przy porządkach. Przygotujmy im miejsce, w którym pozbierają kamyki, patyczki i ślimaki. A może w nagrodę pozwolisz jednego ślimaka zabrać do domu, żeby sprawdzić, czy się obudzi z zimowej hibernacji? Dla otwartych na ten pomysł podpowiadamy, że ślimaki jedzą m.in.: pomidory, ogórki, obierki, świeże zioła oraz bogaty w wapń pokarm dla rybek, a nie wolno im podawać liści sałaty, szpinaku i sera na pierogi.

Wracając do tematu. Kiedy udało nam się rozdzielić wszystkie zadania i każdy cieszy się, na myśl o rodzinnej integracji na świeżym powietrzu, zakładamy rękawiczki, wygodne buty, ubrania robocze i bezzwłocznie realizujemy kolejne cele. Uznanie Redakcji zyskały ulepszone rękawiczki z pazurkami [zobacz produkt], które sprawdzają się doskonale podczas prac ogrodowych. Wiele czynności ułatwi i przyspieszy wygodna nowoczesna taczka ogrodowa

Wiosenne przycinanie gałęzi krzewów i drzew

Przycinanie krzewów i drzew będzie łatwiejsze, jeśli wybierzesz do pracy odpowiednie narzędzie. Najlepiej jest mieć dwa podstawowe sekatory: sekator z krótkimi rączkami do małych gałązek, który jest lekki i najwygodniejszy w użyciu, ale nie wystarcza do pracy z grubszymi gałęziami, oraz sekator z długimi rączkami, który dzięki dłuższej dźwigni wymaga przyłożenia mniejszej siły. Ciekawym urządzeniem są akumulatorowe nożyce do żywopłotu i trawy [klik]. Są małych rozmiarów, bezprzewodowe i gotowe do użycia w najdalszych częściach twojego ogrodu.  

Zebrane gałęzie zajmują dużo miejsca, ale jeżeli użyjemy rozdrabniacza [sprawdź promocję], otrzymamy ekologiczny materiał na kompost lub opał.

Opryski

Opryski drzew owocowych nie są szczególnie skomplikowane ani kłopotliwe a pozwolą ochronić drzewa przed chorobami i pasożytami. Większość osób decyduje się także na opryski krzewów różanych, dzięki czemu nie będą one narażone na inwazję mszyc. 

Na małe ogrody wystarczy butla opryskowa 5 L. Wybraliśmy taką z przedłużoną sztycą i z możliwością zawieszenia urządzenia na plecach. Do dużego ogrodu lub sadu lepiej zastosować opryskiwacz 15 L z wygodnym systemem nośnym. 

Napowietrzenie trawnika

Być może pamiętasz jak nasi dziadkowie spulchniali trawnik widłami. Wbijano je pionowo po czym kiwało się na boki i tak raz za razem powtarzano tę czynność przez całą powierzchnię trawnika. Zajęcie żmudne i męczące. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na zakup aeratora [sprawdź promocję] lub wertykulatora ogrodowego. Ta stosunkowo nieduża inwestycja pozwoli zaoszczędzić czas, a urządzenie to jest skuteczniejsze niż starodawne sposoby.

Nawożenie i wysiewanie

Aby nawożenie i wysiewanie odbyło się szybko i sprawnie warto wykorzystać do tego celu całkiem sprytnie zaprojektowane urządzenie wielofunkcyjne. Dzięki niemu obie te czynności wykonamy szybko i porządnie. Ciekawostka: Rekomendowany przez nas siewnik [zobacz produkt] umożliwia dodatkowo rozsypywanie soli drogowej w okresie zimowym.

Zamiatanie

Zamiatanie podjazdu i chodników to zajęcie nie tylko na początek sezonu. Wyrazy uszanowania należą się projektantowi zamiatarek [zobacz w sklepie] renomowanego producenta Karcher. Ich skuteczność jest niezwykle satysfakcjonująca, a łatwość w użyciu sprawia, że zamiatanie można powierzyć nawet dzieciom. 

Praktyczne i ładne dodatki ogrodowe

Na koniec proponujemy rzucić okiem na dwa designerskie i praktyczne dodatki: 

  1. Wraca dawna tradycja zbierania deszczówki. Znaleźliśmy trzy ciekawe zbiorniki na deszczówkę:
  2. Szanujemy owady. Coraz więcej ogrodów zapewnia kwietne łąki (niepodlegające koszeniu przestrzenie z kwiatami polnymi) oraz domki dla pożytecznych owadów [zobacz]. Obserwowanie owadów to także ciekawa lekcja przyrody dla najmłodszych domowników.

Zajrzyj też do poprzedniego artykułu: Wiosna w ogrodzie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News