Rząd planuje wprowadzić wielkie zmiany tydzień po Wielkanocy. Chodzi o handel

Rząd planuje wprowadzić wielkie zmiany tydzień po Wielkanocy. Chodzi o handel Źródło: .

Ograniczenia rządowe zmienią się już po świętach wielkanocnych. Wiele osób będzie zaskoczonych zapowiadanymi zmianami, dotyczą one głównie handlu.

Niedawno wprowadzone przez rząd ograniczenia dotyczą między innymi obowiązku noszenia maseczek podczas wychodzenia z domu. Okazuje się, że nie bez powodu podjęto takie decyzje, bo po świętach wielkanocnych czekają nas spore zmiany.

Ograniczenia rządowe przejdą ogromne zmiany. Planowo już po Wielkanocy

Ograniczenia spowodowane koronawirusem to niestety prosta droga do zapaści gospodarczej. Zamknięcie wielu lokali i mniejszych firm doprowadzi do ogromnych strat, niektóre przedsiębiorstwa zbankrutują, a niektóre ograniczą usługi. Ucierpi na tym także budżet państwa, zasilany podatkami odprowadzanymi w dużej mierze z przedsiębiorstw. 

- Od połowy kwietnia będziemy uwalniać kolejne sektory gospodarki, żeby ona mogła ruszyć. Na ulicach pojawi się więcej ludzi, dlatego wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa [...]. Pamiętajmy, że służba zdrowia musi mieć finansowanie, a żeby tak było, to gospodarka będzie działać, muszą być m.in. płacone składki zdrowotne - mówił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W związku z tym możemy oczekiwać, że dotychczasowe ograniczenia zostaną złagodzone. Stopniowo będą otwierane kolejne lokale. W ten sposób rząd chce zmniejszyć skutki kryzysu.

Zakazy będą mniej restrykcyjne, rząd dyskutuje nad datą

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Zwiększony ma zostać limit osób w jednym sklepie, obecnie może być 3 razy więcej osób niż, jest otwartych kas w sklepie. Według nowych rozporządzeń ma to być zależne od powierzchni sklepu. Ponadto zostaną otwarte sklepy odzieżowe w galeriach handlowych, z limitem klientów w lokalu, a każdy klient będzie musiał mieć rękawiczki i maseczkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Biedronka zamknięta, ekspedientka ma koronawirusa. Pilny komunikat sieci
2. Znamy cenę polskiego testu na koronawirusa. Musieliśmy spojrzeć dwa razy, naukowcy zrobili wielką rzecz

Ponadto, otwarte mają być także salony fryzjerskie i kosmetyczne przy zachowaniu ograniczonej ilości klientów. Placówki, które zapewnią odpowiednie odległości między klientami, będą otwierane. Jednak to, czy zmiany będą wprowadzone już od 20 kwietnia, zależy od tego, jak w najbliższym czasie będzie kształtowała się krzywa zachorowań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niskie ciśnienie. Ważne wskazówki dla osób, które się z nim zmagają
  2. Polska siatkarka w żałobie. "Dzisiaj tracimy jednego z członków rodziny"
  3. Na drzwiach kościoła Rydzyka wisi dziwne ogłoszenie. Treść zwala z nóg, chodzi o wybory
  4. Fani przecierają oczy ze zdumienia, Oliwia Bieniuk zrobiła tatuaż na twarzy? Ma dopiero 17 lat
  5. Pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej położono wieniec. Nie do pomyślenia, jakie miał napisy
  6. Kuroń żurek zawsze gotował inaczej niż wszyscy. Pływały w nim oszałamiające dodatki

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News