Ograniczenia dla seniorów
unsplash.com Christian Langballe
Weronika Wasiak - 1 Listopada 2020

Uciążliwe ograniczenia dla seniorów stały się faktem. Wszyscy zapomnieli o jednej, ważnej rzeczy

Nałożone na seniorów ograniczenia doprowadziły do kuriozalnej sytuacji. Wszyscy dopiero teraz zdali sobie sprawę z jednej rzeczy.

Każde kolejne ograniczenia, o których informuje rząd, wzbudzają coraz więcej skrajnych emocji. W październiku na Polaków spłynęła ogromna fala zakazów i nakazów, a niektóre z nich zostały skierowane wyłącznie do seniorów. Nieoczekiwanie okazało się, że wszystko wzięto pod uwagę.

Z ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówZ ostatniej chwili: zapadła ostateczna decyzja. Minister potwierdził, ogromna zmiana dla wielu PolakówCzytaj dalej

Uciążliwe ograniczenia nałożone na seniorów. Wszyscy zapomnieli o jednym

Jak podaje serwis Businessinsider, powołując się na doniesienia Portalsamorzadowy.pl, w każdym tygodniu w kolejnych gminach odbywają się różnego rodzaju głosowania.

Wszystko przebiega zgodnie z planem mimo panujących obostrzeń. Portal zauważa, że spore problemy z oddaniem głosu mogą mieć osoby po 70. roku życia, bowiem to na nie w połowie października rząd nałożył specjalne ograniczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Zgodnie z zaleceniami rządu, seniorzy powinni wychodzić z domów tylko w sytuacjach koniecznych - zakupy, wizyta lekarska czy uczestnictwo w mszy. Według serwisu, wszystko wskazuje więc na to, że mieszkańcy, którzy ukończyli 70 lat, nie mogą uczestniczyć w głosowaniach.

- To chyba przejaw legislacyjnego niedbalstwa. Ktoś chyba nie zastanowił się nad skutkami pewnych sformułowań, które znalazły się w tym rozporządzeniu - mówiła w rozmowie z portalem dr Adam Gendźwiłł z Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ekspertka zaznacza jednak, że bezwzględne ograniczenia w poruszaniu się mogą nastąpić wyłącznie po wdrożeniu ustawy, a nie rozporządzeń.

- Tak więc nie ma podstaw, by twierdzić, że to rozporządzenie faktycznie uniemożliwia osobom po 70. roku życia wzięcie udziału w głosowaniu - dodała.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków. Ogromne ograniczenia zaczęły obowiązywać, wielu będzie rozczarowanych

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

- Wszak pod rozporządzeniem, którego zapisów w kontekście seniorów nikt najwyraźniej nie zamierza przestrzegać, widnieje podpis szefa rządu - pisze portal Portalsamorzadowy.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Pochowali kota w ogrodzie, chwilę później zobaczyli go w domu. Odkopali grób i nic nie zrozumieli, dopiero weterynarz zdradził im prawdę
  3. Dzień Wszystkich Świętych. Te gwiazdy odeszły w 2020 roku. Na zawsze pozostaną w pamięci kibiców (FOTO)
  4. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  5. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  6. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  7. Disney stworzyło robota, który wprawi Cię w zakłopotanie. Niesamowity realizm i przeszywające spojrzenie
  8. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Businessinsider

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News