Na ogórkach kiszonych ze sklepu widać biały nalot? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, co oznacza

Na ogórkach kiszonych ze sklepu widać biały nalot? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, co oznacza Źródło: Wikimedia Commons Ewkaa CC3.0

Ogórki kiszone to niezwykłe popularny dodatek na polskich stołach. Wiele osób się nimi zajada, a nie wszyscy zwracają uwagę na pewne symptomy. Jednym z nich jest biały nalot, lepiej wiedzieć, co on oznacza.

Ogórki kiszone to typowo Polski przysmak, w wielu krajach są uważane za "niejadalne" czy nawet "zepsute". Trzeba przyznać, że ta specjalność polskiej kuchni niewątpliwie jest kontrowersyjna, wszak proces kiszenia jest w pewnym sensie celowym "psuciem" jedzenia. Często widać na nich charakterystyczny biały nalot, warto wiedzieć skąd pochodzi.

Warto wiedzieć, co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych

Wiele osób może uznać biały nalot na ogórkach za zły znak, który oznacza, że jedzenie zdążyło się zepsuć. Nic bardziej mylnego, w rzeczywistości te ślady to bakterie kwasu mlekowego. Ich obecność w ogórkach kiszonych ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i nie powinniśmy się nim martwić (o ile nie pomylimy ich z pleśnią).

Dzięki bakteriom kwasu mlekowego poprawia się nasza mikroflora jelitowa, a my będziemy się cieszyć lepszym trawieniem i tym samym efektywniejszym pozbywaniem się toksyn z organizmu. Ponadto mogą one nieznacznie złagodzić skutki nietolerancji laktozy, a ta zbawienna funkcja wciąż jest badana przez ekspertów i nie jest w 100% potwierdzona.

Oczywiście warto pamiętać, że biały nalot to nie to samo co pleśń, która objawia się w postaci grubego kożucha. Zwykle pojawia się, gdy ogórki nie zostały szczelnie zamknięte. W takim wypadku nie powinniśmy spożywać ogórków.

Ogórki kiszone mają wiele mało znanych właściwości zdrowotnych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wbrew pozorom, ogórki kiszone są bardzo lekkostrawne, często są elementem diety odchudzającej. Przy czym ich charakterystyczny kwaskowaty smak lubi niemal każdy Polak. Zawierają ono mnóstwo witaminy C, która wzmacnia naszą odporność. Zawierają również witaminę B, magnez, fosfor i potas.

Dzisiaj grzeje: 1. Nadchodzą kolejne obostrzenia ws. koronawirusa w Polsce. Chodzi o sklepy i pracę

2. Profesor Małgorzata Polz-Dacewicz o powstaniu koronawirusa: „Ktoś mógł zjeść niedogotowanego nietoperza”

Ponadto ogórki kiszone niszczą wolne rodniki odpowiadające za starzenie się organizmu i choroby nowotworowe. Dlatego, jeśli następnym razem będziesz się zastanawiać, czy ogórek z babcinego słoika nie zaszkodzi twojej diecie, nie masz się czego obawiać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Znana polityk pobita na śmierć, syn miał nie mieć dla niej litości. Porażające sceny, wielu Polaków nie kryje wściekłości
  4. Leczysz gorączkę w podobny sposób? Strasznie sobie szkodzisz, specjaliści nie mają wątpliwości
  5. Koszmarne sceny w północno-zachodniej Polsce. Wzrasta zagrożenie zdrowia i życia, żywioł był bezlitosny
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News