Trudno nie odnieść wrażenia, że Magdalena Ogórek przyciąga obecnie więcej uwagi opinii publicznej niż w czasie, kiedy kandydowała na urząd Prezydenta RP. Tym razem rozbudziła emocje internautów za sprawą opublikowanej przez siebie fotografii.

Na zdjęciu wraz z prezenterką TVP widnieje starszy mężczyzna leżący w łóżku. Jego wygląd wskazuje niestety na nie najlepszy stan zdrowia.

Kochani, spakowałam manatki i przyszłam pomóc Panu Zdzisławowi, ps.”Alek”. Opowiedział mi, jak to było podczas Powstania – opisała fotografię Magdalena Ogórek.

Wbrew prawdopodobnym oczekiwaniom prezenterki wpis ten wywołał istną burzę wśród internautów. Zdaniem wielu z nich wykorzystała ona chorego człowieka dla promowania własnej osoby.

Jak może Pani lansować się na cudzej krzywdzie? To już przekroczenie granicy dobrego smaku… – skomentowała sprawę jedna z internautek.

Co więcej okazuje się, że wbrew zapewnieniom Magdaleny Ogórek mężczyzna najprawdopodobniej wcale nie walczył w Powstaniu Warszawskim. W tej sprawie specjalne oświadczenie wydał Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Związek Powstańców Warszawskich.

Pan Zdzisław Pietrzykowski nie figuruje w oficjalnej bazie kombatantów prowadzonej przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Nie jest ujęty również w ewidencji Związku Powstańców Warszawskich ani bazie Muzeum Powstania Warszawskiego – piszą przedstawiciele Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

twitter.com/ogorekmagda


źródło: twitter.com/ogorekmagda/kombatanci.gov.pl

...

Zobacz również