Ogórek straciła nerwy. Awantura w programie na żywo TVP

Ogórek straciła nerwy. Awantura w programie na żywo TVP Źródło: screenshot/vod.tvp.pl

Audycje na żywo są bardzo ryzykowne, gdyż wszelkie występujące w nich spięcia i kłótnie, nadawane są bez cięć. Szerokim echem odbiła się wczorajsza awantura w Studio Polska na antenie TVP. Magdalena Ogórek nie wytrzymała.

Wczorajszy odcinek Studio Polska wywołał trzęsienie ziemi, którego skutki czuć do dziś. Na antenie TVP podjęto temat przyjętej niedawno rezolucji unijnej, wymierzonej w Polskę, którą oskarża się o łamanie zasad praworządności, grożąc jednocześnie sankcjami. Dyskusja, która przy tej okazji wywiązała się między gości Studia, przepełniona była emocjami i to skrajnymi. Wszystko za sprawą słów młodego działacza lewicy.

Mocne słowa

Podczas programu członek Inicjatywy Polska, Rafał Lipski wypowiedział słowa, które wzburzyły zarówno starszych gości, jak i samą prowadzącą, Magdalenę Ogórek. Lipski wyszedł z odważną tezą, iż "mamy apogeum nazizmu w Polsce". Na to dawna kandydatka SLD na urząd prezydenta zareagowała mocnym pytaniem. - Miał Pan lekcje historii? - wypaliła Ogórek. Na jego wypowiedź natychmiastowo zareagowała starsza kobieta, która obecność nazistów w naszym kraju pamięta, a nawet postawiona była przez nich przed plutonem egzekucyjnym. Stwierdziła, że czuje się obrażona przez Lipskiego, a jego słowa są skandalem. - To jest po prostu skandal! Proszę państwa mówić o obozie koncentracyjnym obecnie w Polsce, to mnie krew się burzy. Przepraszam, nie mogę tego spokojnie mówić. Młody człowiek nie ma zielonego pojęcia, co to znaczy obóz koncentracyjny. Ja jestem z pokolenia, gdzie [...] część mojej rodziny zginęła w obozach koncentracyjnych, w obozach nazistowskich proszę państwa. Mało tego, sama stałam przed plutonem egzekucyjnym  jako dziecko ośmioletnie [...] właśnie stworzonym przez kogo? - przez nazizm - powiedziała starsza pani. źródło: TVP
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News