Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że była kandydatka na Prezydenta RP za wszelką cenę stara się, by środowisko Prawa i Sprawiedliwości przebaczyło jej konszachty z lewicą. Zdaniem wielu internautów tym razem przekroczyła jednak granicę dobrego smaku.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej podzieliła się ona swoimi przemyśleniami na temat wyników ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Jej zdaniem zostały one potraktowane tak jak szczątki oficerów zamordowanych w Katyniu.

Z punktu widzenia tych świeżych doświadczeń, ale także całej naszej historii związanej z Katyniem, boli mnie kwestia podobnego potraktowania ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Nagle w XXI wieku okazuje się, że sytuacja może się powtórzyć. Okazuje się, że bardzo podobnie potraktowano szczątki prezydenta i ważnych osobistości polskiej polityki czy Kościoła – mówi Magdalena Ogórek.

W swojej wypowiedzi nie powstrzymała się ona także przed krytyką poprzedniej władzy, która jej zdaniem ponosi odpowiedzialność za całe zamieszanie ze szczątkami ofiar katastrofy. Uważa, że doskonale wiedzieli oni, co skrywają smoleńskie trumny.

Gdzie są ci wszyscy politycy, którzy przed ekshumacjami określali je jako „taniec na grobach” i polityczne zamieszanie? Widocznie ci, którzy tak głośno krzyczeli, doskonale wiedzieli, jaki stan rzeczy rodziny zastaną po otwarciu trumien – dodaje Magdalena Ogórek.

źródło: rp.pl

...

Zobacz również