Wciąż nie słabną emocje po wydarzeniach z Francji, gdzie w Nicei podczas obchodów narodowego Dnia Bastylii 31-letni terrorystka islamski zamordował ponad 80 osób i kolejne 130 ciężko ranił. Zaskakującym komentarzem podzieliła się była kandydatka na prezydenta z ramienia SLD, Magdalena Ogórek, która stwierdziła, że by chronić się przed islamskim terroryzmem musimy skończyć z niezdrową poprawnością polityczną i tolerancją.

Lewicowa – jak przynajmniej dotychczas uważano – polityk, Magdalena Ogórek znowu zaskakuje swoim komentarzem. Tym razem w kontekście ostatniego zamachu we Francji była kandydatka lewicy na prezydenta RP stwierdziła, że nadszedł czas by wreszcie skończyć z niezdrową oraz szkodliwą poprawnością polityczną i tolerancją względem radykalnych środowisk i poglądów muzułmańskich.

 – Natychmiast nasuwa się pytanie: czy Europa traci tożsamość? Czy zmierzamy do takiego momentu za 20, za 30 lat, że powtórzy pewną dziejowość historii? Bo pamiętamy ile set lat zajmowało wypieranie Arabów chociażby z Półwyspu Iberyjskiego. Nadszedł ten czas, kiedy paradygmat politycznej poprawności powinien przestać obowiązywać – przekonuje Ogórek.

Jak dodaje, głównym odpowiedzialnym za ostatnie wydarzenia jest zła polityka prowadzona przez europejskich przywódców, którzy ignorowali ostrzeżenia ekspertów i pozwalali na rozwój radykalnych islamskich środowisk oraz poglądów.

 – A radykalny islam i jego wartości są w absolutnym zderzeniu i są konfrontacyjne w stosunku do porządku europejskiego, wartości europejskich i świata chrześcijańskiego – powiedziała Ogórek.

Według Ogórek nie powinniśmy również szafować słowem „tolerancja”, tym bardziej, że aktualnie jest ono odnoszone do ludzi, którzy kompletnie odrzucają jakąkolwiek tolerancję.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również