Ogórek oskarżyła Empik o ukrywanie jej książki. MIAŻDŻĄCA odpowiedź
Jan Odyniec - 5 Kwietnia 2018

Ogórek oskarżyła Empik o ukrywanie jej książki. MIAŻDŻĄCA odpowiedź

Była kandydatka na prezydenta Magdalena Ogórek wydała książkę. Skarży się jednak, że jest ona celowo ukrywana m.in. przez sieć księgarni Empik. Wokół lektury ma także panować celowa zmowa milczenia. Odpowiedź sieci na jej oskarżenia jest naprawdę miażdżąca.

Magdalena Ogórek była swego czasu kandydatką na prezydenta popieraną przez SLD. W wyborach poniosła klęskę, jednak szybko znalazła sobie nowe miejsce. Intensywnie popiera politykę partii Jarosława Kaczyńskiego, dzięki czemu może brylować w mediach sprzyjających władzy, między innymi w TVP. W ubiegłym roku wydała książkę pt. "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków", która traktuje o grabieży polskich dzieł sztuki przez III Rzeszę w czasie II wojny światowej. W pewnym momencie o lekturze było głośno w mediach głównie za sprawą nietypowego stylu literackiego autorki.

Empik ukrywa książkę Ogórek?

Ogórek poskarżyła się niedawno w wywiadzie dla portalu Newseria, że wokół jej książki panuje zmowa milczenia. Udział w tym spisku ma mieć także sieć Empik, w której dystrybuowana jest pozycja. - W Empiku ta książka jest nie do zdobycia. Można zdobyć np. książkę Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu - jest rozłożona, zawsze dwadzieścia sztuk leży, ale "Lista Wächtera" jest książką niedostępną. Czytelnicy sobie jednak radzą, znajdują ją - skarżyła się dziennikarka. Oskarżenie jest bardzo poważne, stawia bowiem w złym świetle ogólnopolską sieć księgarni, niezwykle popularną wśród Polaków. Sprawę postanowił zbadać portal wirtualnemedia.pl, który do sieci Empik wystosował pytanie w tej sprawie.

Miażdżąca odpowiedź

Sieć odpowiedziała na te oskarżenia niezwykle mocno. Jak się okazuje, o tym, że książki byłej kandydatki na prezydenta nie można dostać w salonach decyduje... wolny rynek. - Książka Pani Magdaleny Ogórek "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków" jest do kupienia na empik.com z dostępnością 24h i można ją zamówić do odbioru w dowolnym salonie Empik w Polsce. Ta pozycja nie cieszy się jednak dużym powodzeniem wśród klientów empik.com - informuje rzecznik księgarni Monika Marianowicz w odpowiedzi na pytanie portalu wirtualnemedia.pl w tej sprawie. - Pani Ogórek powołuje się w swojej wypowiedzi na książkę Tomasza Piątka i skalę jej dostępności w naszych salonach - przy czym jest to "Bestseller Empiku 2017" w kategorii Literatura faktu - tytuł rozchwytywany przez klientów, więc takie porównanie jest z gruntu nieporozumieniem - dodaje Marianowicz. Wszystko zatem wskazuje na to, że książka Ogórek jest po prostu niepopularna wśród czytelników. Najwyraźniej nawet popieranie działań władzy nie wystarcza, by umieć napisać popularną książkę, która będzie rozchwytywana przez czytelników w całej Polsce.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Ogórek PRZYŁAPANA. Nieznajomy wszedł za nią do przymierzalni
  2. Hańba! Tuż po śmierci Wodeckiego Ogórek postanowiła zabawić się jego kosztem
  3. LittleMonster96 uczy, jak robić tatuaże długopisem żelowym ku czci Justina Biebera
ZAMIANA
Meghan Markle: O tych zdjęciach wolałaby zapomnieć!Meghan Markle: O tych zdjęciach wolałaby zapomnieć!Czytaj dalej
ogórek2Jak Magdalena Ogórek zaczęła karierę w polityce? Kto by pomyślał! Dziwaczne fakty z jej życiaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News