Magdalena Ogórek nie ma ostatnio dobrej passy. Zaatakowała na Twitterze lewicowego polityka, za co spotkała ją fala krytyki. Internet łatwo nie zapomina. Teraz jej broń obróciła się przeciwko niej samej.

Wszystko zaczęło się od osławionego tweeta, w którym była kandydatka na stanowisko prezydenta zaatakowała senatora Marka Borowskiego. Na jego pretensje do Jarosława Gowina, zarzuciła senatorowi zmianę nazwiska z Berman na Borowski. Problem w tym, że nazwisko zmienił ojciec senatora, a nie on sam.

Ten miecz okazał się obosieczny. Magdalena Ogórek opublikowała na Twitterze nowy wpis. Ten dotyczy poematu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Internauci mają jednak dobrą pamięć. Jeden z nich od razu przypomniał jej, że ojciec poety i powstańca też zmienił swego czasu nazwisko. Poprzednie nazwisko Stanisława Baczyńskiego miało brzmieć Bittner.

– Stanisław Baczyński nazywał się Bittner (jeśli nie był z pochodzenia Żydem – ponoć nie – to nazwisko wskazuje jednoznacznie na pochodzenie niemieckie), ale umarł przed wojną, więc zaoszczędzona mu może była próba wciągnięcia na listę jako folksdeutscha – można przeczytać o Baczyńskim w „Tygodniku Przegląd”.

fot. twitter.com/ogorekmagda
fot. twitter.com/Michal_Bilewicz

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również