Magdalena Ogórek wściekła się na fotoreporterów, którzy sfotografowali ją wraz z córką w ,,sytuacji całkowicie prywatnej”. Przestrzega przed konsekwencjami prawnymi, jeśli zdecydują się oni na publikację zdjęć.

Do sytuacji miało dojść na terenie TVP, jednak była kandydatka na prezydenta zaznacza, że nie była tam ona w celach służbowych. Dostrzec mieli ją wraz z córką paparazzi czekający na gości programu ,,Pytanie na Śniadanie”.

Wściekła sytuacją Magdalena Ogórek za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku zastrzegła, że jeśli dojdzie do publikacji wykonanych jej córce zdjęć to skieruje ona sprawę do sądu. Przypomina, że jeśli media zdecydują się na taki krok bez jej zgody to będzie to równoznaczne z popełnieniem przestępstwa.

Mediom przypominam, że opublikowanie niezasłoniętej twarzy nieletniego dziecka jest przestępstwem oraz stanowi bezpośrednie narażenie na niebezpieczeństwo. Niezastosowanie się do litery prawa pociągnie za sobą natychmiastowe konsekwencje prawne – ostrzega Magdalena Ogórek.

Prezenterka TVP zaznacza także, że nigdy nie udostępniała zdjęć córki na profilach mediów społecznościowych oraz nie wzięła udziału z nią w żadnej imprezie publicznej, a także kampanii wyborczej. Wygląda, więc na to, że bardzo dba aby anonimowość dziecka została zachowana.

...

Zobacz również

https://www.facebook.com/2MagdalenaOgorek