Wykorzystywanie seksualne dzieci to chyba najbardziej obleśne przestępstwo, jakie można sobie wyobrazić. Niestety służby nie są w stanie zapanować nad wszystkimi zboczeńcami, którzy robią dzieciom wielką krzywdę. 

Badania dowodzą, że co ósme dziecko w Polsce doświadczyło w swoim życiu jakiejkolwiek formy nadużycia seksualnego. To bardzo niepokojące dane, z uwagi na to, że z roku na rok ta liczba wciąż rośnie.

Dzieci wiele ryzykują

Pedofilia to zaburzenie ukierunkowania popędu płciowego na dziecko. Pedofil nie musi krzywdzić dzieci, nie musi iść za swoim popędem. Często pedofilia łączy się z innymi zaburzeniami psychicznymi lub osobowości. Może być też skutkiem wykorzystania seksualnego w dzieciństwie – pisze Monika Małocha w serwisie deon.pl.

Według najnowszych danych sporządzonych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, co najmniej jedna czwarta polskich nastolatków przyznaje się do tego, że choć raz spotkała się z osobą dorosłą poznaną w internecie. To m.in. przez takie zachowania pedofilia staje się coraz popularniejsza. Najgorsze jednak jest to, że co trzeci ze wspomnianych nastolatków nikogo o tym nie poinformował.

ZOBACZ TAKŻE: Miasto potępionych istnieje naprawdę. Tam pedofilia jest codziennością

Najpierw zdjęcia a potem pieniądze

Jak zazwyczaj wygląda scenariusz internetowej znajomości dziecka z nieznaną osobą dorosłą? Najpierw nieznajomi proszą o zdjęcia dziecka, często nagie, a dziecko nie ma świadomości, że nie wysyła go osobom w swoim wieku. Potem okazuje się, że jest szantażowane i zastraszane, że zdjęcia wypłyną do rodziców, jeśli dziecko nie dostarczy pewnej sumy pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE: „Oj Dawid, mam chcicę, uważaj!” Szokujące wyznania polskich kleryków

Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, ale nic nie może równać się z kolejnym scenariuszem, w którym rozmówcy spotykają się, a dziecko zostaje wykorzystane seksualnie. Często dochodzi nawet do obrzydliwych orgii z udziałem wielu osób!

Pedofilia odciska swoje piętno na psychice dziecka tak głęboko, że potrafi zmienić jego zachowanie już do końca życia, dlatego ważne jest to, aby rozmawiać ze swoimi pociechami i obrazować im zagrożenie, jakie na nich czyha. Internet jest dobrodziejstwem tylko wtedy, kiedy wykorzystywany jest „z głową”.

 

Źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

Tak wyglądało "słodkie" życie gwałciciela z Rimini - plaża, garnitury, markowe ciuchy... [ZOBACZ!]