Ognisko koronawirusa w Polsce
Pixabay.com arembowski
Monika Majko - 27 Października 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Wielu seniorów zagrożonych, smutne doniesienia

Ognisko koronawirusa potwierdzono w kolejnej polskiej miejscowości, niepokojąc informacje obiegły krajowe media. Zagrożone jest życie i zdrowie wielu seniorów.

Ognisko koronawirusa we wschodniej Polsce doprowadziło do kolejnego masowego zakażenia COVID-19, krajowe media przekazały bardzo niepokojące informacje. Życie i zdrowie wielu seniorów jest zagrożone, badania potwierdziły zakażenie u ponad 20 osób.

Ognisko koronawirusa pojawiło się w Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie

Krajowe media przekazały niepokojące wiadomości o nowym ognisku COVID-19 w Polsce, o źródle zakażeń koronawirusem, wykrytym w Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie, poinformowało dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

– Minionej doby na terenie powiatu kraśnickiego zarejestrowano nowe ognisko SARS-CoV-2 w Domu Pomocy Społecznej imienia hrabiego Eligiusza Suchodolskiego w Gościeradowie – przekazano w komunikacie.

TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówTVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domówCzytaj dalej

Starostwo w komunikacie w tej sprawie powołało się na dane wojewody lubelskiego i przekazało, że "obecnie koronawirusa wykryto u 20 pensjonariuszy oraz u 5 osób z personelu".

– Liczba personelu, który jest w DPS i opiekuje się mieszkańcami to 4 osoby przebywające na kwarantannie w miejscu pracy, sprawując nad mieszkańcami całodobową opiekę – informuje Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 20 pensjonariuszy i 5 pracowników ośrodka

Jak przekazali przedstawiciele Starostwa w Kraśniku, wszyscy zakażeni pensjonariusze zostali poddani kwarantannie w miejscu pobytu. Na razie czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji.

– Stan wszystkich zakażonych z DPS jest dobry i nie wymaga leczenia szpitalnego, decyzją dyrekcji ośrodka zakażeni pozostali na miejscu. Opieka pielęgniarska, wyżywienie oraz środki ochrony zostały zabezpieczone. Sąsiadujący Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie zaoferował pomoc przy opiece nad chorymi pensjonariuszami – dodano.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Starostwo przekazało także numer kontaktowy dla rodzin przebywających w DPS osób. W celu kontaktu z ośrodkiem, należy dzwonić pod numer: 15 83 81 147 lub wysłać wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres dpsg@wp.pl.

We wtorek 27 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie dobowego przyrostu zakażeń koronawirusem w Polsce. Resort zdrowia przekazał, że minionej doby potwierdzono 16 300 przypadków COVID-19. Do tej pory na terenie naszego kraju potwierdzono łącznie ponad 280 tysięcy zakażeń wirusem SARS-COV-2, a 4 615 osób poniosło śmierć w wyniku zachorowania na COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Po miesiącach rozłąki owczarek niemiecki zobaczył swojego pana. Na widok mężczyzny absolutnie oszalał
  3. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Program Polsatu, który wzbudzał skrajne emocje. Mało kto wie, jak ciężko było wygrać w "Hugo", wiecie czemu?
  8. Kuroń zdeklasował Gessler przepisem na gołąbki. Królowa gastronomii może przecierać oczy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik Wschodni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News