Ognisko koronawirusa w Polsce
Twitter.com mblaszczak
Monika Majko - 24 Października 2020

Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Dziesiątki zakażonych, bardzo przykre informacje

Ognisko koronawirusa w Polsce - potwierdzono doniesienia o kolejnym dużym źródle zakażeń COVID-19, wszystko ujawnili bliscy chorych. Na kwarantannę skierowano już ponad 80 osób.

Ognisko koronawirusa wybuchło w polskim wojsku, media przekazały wyjątkowo niepokojące informacje. Doniesienia o nowym źródle masowych zakażeń zostały potwierdzone, na kwarantannę skierowano już ponad 80 osób. Ich bliscy bardzo się martwią, zarzucają dowództwu brak odpowiedniej reakcji.

Ognisko koronawirusa w polskim wojsku - potwierdzono nowe zakażenia COVID-19 wśród żołnierzy

Redakcja portalu nowiny24.pl została poinformowana o trudnej sytuacji na poligonie wojskowym w Orzyszu. Bliscy żołnierzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy biorą obecnie udział w ćwiczeniach "Lampart", przekazali mediom niepokojące wiadomości. Wśród mundurowych przebywających na poligonie w Orzyszu pojawiły się przypadki zakażeń koronawirusem.

– Codziennie jest coraz więcej osób chorych na koronawirusa. Nikt z dowódców nie reaguje na pogarszającą się sytuację – napisała żona jednego z żołnierzy, którzy biorą udział w ćwiczeniach na poligonie w Orzyszu.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeCzytaj dalej

Informacje o zakażonych żołnierzach potwierdziła w rozmowie z portalem nowiny24.pl ppor. Angelika Korkosz, oficer prasowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Ppor. Korkosz przekazała, że w związku z sytuacją na przymusową kwarantannę skierowano już 82 osoby.

– W czasie trwania szkolenia pojawiły się przypadki zakażenia wirusem SARS-COV-2. Osoby te, natychmiast po potwierdzeniu zakażenia zostały przewiezione przez zespół interwencji kryzysowej do Ośrodków Izolacji w Przasnyszu, Elblągu i Kazuniu. 82 osoby – skierowane decyzją Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej - przebywają obecnie w Ośrodku Kwarantanny w Orzyszu - przekazała ppor. Angelika Korkosz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Potwierdzono ognisko koronawirusa na poligonie wojskowym w Orzyszu

Tydzień temu Ministerstwo Obrony Narodowej informowało o niemal tysiącu aktywnych zakażeń koronawirusem wśród polskich żołnierzy. Mundurowi nie są uwzględniani w statystykach podawanych codziennie przez Ministerstwo Zdrowia.

– Obecnie zakażonych koronawirusem jest 614 żołnierzy i 346 podchorążych [...] Nie wpływa to na gotowość bojową. Wdrożone zostały dodatkowe zalecenia, służba odbywa się w reżimie sanitarnym – poinformował resort obrony narodowej.

Dzisiaj grzeje:

1. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

2. Wiadomość sprzed chwili: Kraska powiedział, co prawdopodobnie nastąpi za 2 tyg. Pozostało tylko czekać

3. Interwencja policji w szpitalu, pacjenci czekający w karetkach. Niedopuszczalne sceny w dużym polskim mieście

W sobotę 24 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 628 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju oraz o kolejnych 179 zgonach spowodowanych COVID-19. Łącznie od początku pandemii w Polsce potwierdzono niemal 242 tysiące zakażeń wirusem SARS-COV-2, a śmierć w wyniku COVID-19 poniosło 4 351.

– Mamy 13 628 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2026), małopolskiego (1482), wielkopolskiego (1472), śląskiego (1262), łódzkiego (1001), podkarpackiego (891), kujawsko-pomorskiego (777), pomorskiego (776), lubelskiego (715), dolnośląskiego (645), zachodniopomorskiego (580), opolskiego (558), świętokrzyskiego (412), lubuskiego (379), warmińsko-mazurskiego (344), podlaskiego (308). Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 150 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 241 946/4 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – przekazał resort zdrowia za pomocą Twittera.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Turysta głęboko spał, gdy niedźwiedź zbliżył się do jego namiotu. Po chwili stało się niemożliwe, aż włosy stają dęba na głowie
  2. Rodzinny dramat gwiazdy polskiego sportu. Jej dziecko jest nieuleczalnie chore. "Nie ma nadziei na poprawę"
  3. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  4. Dziś wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy jego treść
  5. Będą mandaty za wychodzenie z domu w całej Polsce? Policja zdradza szczegóły, trzeba wiedzieć
  6. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  7. Oszałamiające ciasto bez pieczenia, sprawdzi się na każdym przyjęciu. Wystarczy nieco herbatników, masa i kilka minut wolnego czasu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News