Ognisko koronawirusa w Polsce
Jakub Kaminski/East News
Monika Majko - 21 Października 2020

Nowe, ogromne ognisko koronawirusa. Wielu seniorów zagrożonych

Ognisko koronawirusa w Polsce - sanepid potwierdził kolejne źródło masowych zakażeń COVID-19 na terenie naszego kraju. Informacje są wyjątkowo niepokojące, w niebezpieczeństwie znalazło się wielu seniorów.

Ognisko koronawirusa - w środę rano sanepid potwierdził informację o kolejnym źródle zakażeń COVID-19 na terenie naszego kraju. Sytuacja jest poważna, w niebezpieczeństwie znalazło się wielu seniorów. Badania potwierdziły już ponad 50 zakażeń.

Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówKlamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorówCzytaj dalej

Ognisko koronawirusa w Polsce - potwierdzono kolejne ognisko zakażeń

Do ogniska zakażeń w DPS-ie im. Szumana w Toruniu dołączyło kolejne źródło zakażeń. Sanepid potwierdził kolejne ognisko COVID-19 na terenie powiatu bydgoskiego. Badania potwierdziły obecność koronawirusa u 30 pensjonariuszy i 25 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie.

– Dziś otrzymaliśmy informację od państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Bydgoszczy o nowym ognisku zakażeń na terenie powiatu bydgoskiego. Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Obecnie mamy tam 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu, którzy są chorzy na COVID-19 – przekazał dziennikarzom rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański.

Rzecznik prasowy wojewódzkiego sanepidu poinformował, że postępowanie w przypadku zakażeń w DPS-ie opiera się na odseparowaniu chorych w placówce, która staje się w izolatorium. Do szpitali trafiają jedynie ci zakażeni, którzy są w cięższym stanie i wymagają hospitalizacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

To kolejne ognisko koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim

Łukasz Betański przekazał również, że jutro przetestowanych pod kątem zakażenia COVID-19 zostanie pozostałych 39 mieszkańców i 11 osób z personelu DPS-u w Bożenkowie. Dotychczasowe badania wykazały 30 wyników dodatnich u 31 przebadanych pensjonariuszy i 25 dodatnich wśród 34 przebadanych pracowników placówki.

To jednak nie jedyne złe wiadomości, które napłynęły ostatnio z województwa kujawsko-pomorskiego. W DPS-ie im. Szumana w Toruniu zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem. Do tej pory w placówce potwierdzono obecność wirusa SARS-COV-2 u u 24 pensjonariuszy i 12 pracowników ośrodka. W całym województwie potwierdzono łącznie 9 618 przypadków COVID-19, a w wyniku zakażenia śmierć poniosło 123 pacjentów.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Coraz powszechniejszy objaw koronawirusa, pojawia się po zakażeniu. Dotyczy w szczególności kobiet

3. Naukowcy apelują do Polaków: zacznie się już 3 grudnia. Czarny scenariusz może spełnić się na naszych oczach

W środę 21 października 2020 roku Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 10 040 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, to dobowy rekord od początku pandemii. Łącznie potwierdzono na terenie naszego kraju 202 579 przypadki COVID-19, a 3 851 chorych zmarło w wyniku powikłań po zakażeniu.

- Mamy 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (1 315), mazowieckiego (1 162), śląskiego (1 008), podkarpackiego (881), kujawsko-pomorskiego (771), wielkopolskiego (755), łódzkiego (675), lubelskiego (658), pomorskiego (548), dolnośląskiego (462), opolskiego (362), warmińsko-mazurskiego (348), zachodniopomorskiego (285), lubuskiego (283), podlaskiego (268), świętokrzyskiego (259). Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 202 579/3 851 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał resort zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła
  2. Pilne wiadomości w sprawie konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Kibice muszą się przygotować, niestety
  3. Kim jest żona Dariusza Gnatowskiego? Zdradziła, jaki był naprawdę
  4. Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierci
  5. Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z Kiepskich
  6. Uważaj na fałszywe SMS-y od sanepidu, które potrafią nieźle nastraszyć. Możesz też stracić ogromne pieniądze
  7. Domowy syrop z czosnku jest silniejszy nawet od cebulowego. Poradzi sobie z grypą i chorobami dróg oddechowych
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News