Nowe ognisko koronawirusa w firmie kurierskiej. Zakażonych aż 46 pracowników

Nowe ognisko koronawirusa w firmie kurierskiej. Zakażonych aż 46 pracowników Źródło: Freepik jcomp

Ognisko koronawirusa zostało zanotowane w oddziale firmy kurierskiej w województwie mazowieckim. Zakażenie stwierdzono aż u 46 pracowników. Internauci, którzy zamawiają towary przez internet, boją się o swoje bezpieczeństwo. Zarząd przedsiębiorstwa wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Wiemy, czy zamawiający są w tej sytuacji zagrożeni zarażeniem.

Kasjer popularnego marketu budowlanego, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem, nie jest jedynym pracownikiem bezpośredniej obsługi klienta, u którego wykryto obecność patogenu. Media podają informacje, że kolejne przypadki zarażenia pojawiły się w jednej z mazowieckich firm kurierskich. Sytuacja jest niezwykle poważna - liczba chorych jest duża. Zarażonych zostało blisko 50 pracowników. Ta informacja przeraziła osoby, które chcąc uniknąć tłumów, załatwiają bieżące sprawy za pośrednictwem internetu. Internauci obawiają się, że kontakt z kurierem może być dla nich niebezpieczny. Firma DHL, w której zanotowano ognisko koronawirusa, postanowiła oficjalnie odnieść się do sprawy. 

Ognisko koronawirusa w Sochaczewie

Ognisko koronawirusa zanotowano w jednym z oddziałów popularnej sieci kurierskiej DHL Supply Chain. Na ten moment chorobę zdiagnozowano u 46 pracowników. Kolejnych 331 objętych zostało obowiązkową kwarantanną, która ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Sochaczewski oddział firmy nie dostarcza paczek bezpośrednio do odbiorcy. Firma jest odpowiedzialna wyłącznie za łańcuch dostaw pomiędzy dużymi przedsiębiorstwami i magazynowanie paczek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

DHL Supply Chain postanowiło odnieść się do sprawy na swojej stronie internetowej, gdzie pojawiło się oficjalne oświadczenie wydane przez zarząd firmy.

- Możemy potwierdzić (...) że pojawiły się przypadki zakażenia koronawirusem w naszej lokalizacji w Sochaczewie. Bezwzględnie stosujemy się do zaleceń odpowiednich służb sanitarnych. Zgodnie z wytycznymi, osoby podejrzane o bezpośredni kontakt z pracownikami zakażonymi, zostały bezzwłocznie poinformowane o zagrożeniu oraz poddane kwarantannie. Dodatkowo, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna zarządziła wykonanie testów wszystkim pracownikom pracującym w magazynie w Sochaczewie - napisano.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Na ten moment nie musimy obawiać się zamawiania towarów przed internet. Firma kurierska DHL dba o to, żeby zamówień nie dostarczały osoby, które miały kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem oraz z takimi, wobec których zastosowano obowiązek odbycia kwarantanny. Zamówione ubrania, elektronika i inne przedmioty, które kupiliśmy, dotrą do naszych domów w sposób, który nie będzie zagrażał bezpieczeństwu domowników.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie mieści się w głowie, właśnie wykryto 2 różne Salmonelle w jedzeniu kupowanym przez niemal wszystkich. GIS pilnie ostrzega Polaków
  2. Justyna Żyła długo czekała, aby wyznać prawdę. Aby ratować małżeństwo z Piotrem, zdecydowała się na poważny krok
  3. Doda nie miała litości, powiedziała wszystko o Majdanie. Zdradziła bolesne szczegóły, pozostała trauma
  4. Porażające zdjęcia z polskiego miasta. Nagła burza dokonała ogromnych szkód, ciężko uwierzyć
  5. Watykan potwierdził smutne informacje. Chodzi o Benedykta XVI
  6. Młodziutka gwiazda „M jak Miłość” jest w ciąży? Nowe zdjęcie nie pozostawia wątpliwości

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News