Ognisko koronawirusa w DPS
Jan Bielecki East News
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Nowe, ogromne ognisko koronawirusa. Niestety, wielu seniorów zagrożonych

Ognisko koronawirusa po raz kolejny pojawiło się w jednym z polskich DPS-ów. Krajowe media obiegły tragiczne informacje z województwa dolnośląskiego. Sytuacja jest niezwykle poważna. Niestety, nie brakuje ofiar śmiertelnych. Procedury sanitarne nie zostały w tym momencie zakończone. Nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja.

Ognisko koronawirusa pojawiło się w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Zakażenie potwierdzono u 147 pensjonariuszy. Niestety, wieści dobiegające z terenów Dolnego Śląska są przerażające. Pięć osób straciło życie.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu

Starosta legnicki. Adam Babuśka, poinformował, że w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu doszło do wzmożonej transmisji koronawirusa. 147 pacjentów przeszło już test - niestety, z pozytywnym skutkiem. Procedury sanitarne nie zostały jeszcze zakończone. Wciąż czeka się na wynik kolejnych 80 badań.

- Większość podopiecznych przechodzi zakażenie bezobjawowo. Tylko kilkanaście osób izolowanych na terenie placówki ma lub miało stan podgorączkowy. Do szpitala trafiają osoby cierpiące na inne choroby lub mające cięższe objawy. Niestety, pięcioro naszych podopiecznych zmarło w szpitalu, ale były to osoby cierpiące też na inne choroby. Wiele też zdrowieje i wraca do placówki - mówił starosta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Zakażonych zostało aż 26 pracowników, którzy sprawowali opiekę nad pensjonariuszami. Obecnie 16 z nich nadal przebywa w izolacji lub na zwolnieniu lekarskim. Pozostała dziesiątka wróciła już do standardowego trybu pracy.

Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu na Dolnym Śląsku dedykowany jest dorosłym, którzy cierpią na niepełnosprawności intelektualne. Jest jedną z największych takich placówek w Europie. Na co dzień DPS sprawuje opiekę nad ponad 400 osobami. Sam personel liczy 280 pracowników.

To nie pierwsza sytuacja tego typu w legnickim DPS-ie. Już wiosną, podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa, pojawiło się tam ognisko koronawirusa. Przebadano wóczas wszystkich członków personelu oraz pacjentów, którzy pozostają pod ich pieczą. Wymazy pobrano łącznie od ponad 650 osób. Zakażenie potwierdzono wówczas u dwóch podopiecznych DPS i 12 osób z personelu.

Na szczęście, wiosną udało się szybko opanować sytuację. Niestety, teraz problem powrócił ze wzmożoną siłą. Sytuacja jest bardzo poważna. Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia, w którym jak codziennie podano liczbę nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń, również nie napawa optymizmem.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. W Lidlu pojawił się kolejny hit. Kosztuje tylko 29,99 i pasuje każdej kobiecie

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

W środę, 11 listopada, aż 25 221 testów dało wynik pozytywny. Najgorzej jest w województwie śląskim, gdzie wykryto aż 4066 nowych przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło 75 osób, natomiast z powodu choroby koronawirusowej i chorób współistniejących aż 355 osób. Poważnie jest również w innych regionach kraju.

Na kolejnych miejscach rankingu zakażeń plasują się województwa: wielkopolskie (3081), małopolskie (2947), dolnośląskie (2661), mazowieckie (1976), lubelskie (1449), łódzkie (1443), pomorskie (1321), podkarpackie (1152), opolskie (910), zachodniopomorskie (852), kujawsko-pomorskie (792), lubuskie (791), podlaskie (662), warmińsko-mazurskie (618) oraz świętokrzyskie (500).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  2. Robert Lewandowski kupił mamie prezent wart fortunę. Piękny gest, pani Iwona musi być zachwycona
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. W Karpatach znaleziono najstarszy żyjący gatunek ryby. Naukowcy nie mogą uwierzyć
  7. Anita ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" zaskoczyła internautów. Jeszcze nigdy nie pokazała podobnego zdjęcia
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News