nowe ognisko koronawirusa klasztor
Piotr Molecki East News
Joanna Szwalikowska - 8 Października 2020

Kolejne duże ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, w klasztorze

Niepokojące wiadomości z kraju. Pojawiło się nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem niestety padło na klasztor. Podjęte zostały odpowiednie środki zapobiegawcze, a także wprowadzono reżim sanitarny. Do sanktuarium wciąż jednak można pielgrzymować.

Wirus ponownie uderzył w Polskę z dużą mocą. Wczoraj ponownie padł ogromny nowy rekord zakażeń - 3003 przypadków. Niestety odnotowano również kolejne duże ognisko koronawirusa w Polsce. Sytuacja jest niepokojąca.

Ewa Drzyzga, przygnębiające informacjeDoniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodzinyCzytaj dalej

Nowe, duże ognisko koronawirusa. Tym razem padło na klasztor. Niepokojące doniesienia

W Częstochowie odnotowuje się coraz więcej nowych przypadków zakażenia COVID-19. Między innymi na Jasnej Górze pojawiło się nowe duże ognisko. Koronawirus został już wykryty w sumie u 25 paulinów. Wszyscy zostali odizolowani oraz zakwaterowani poza terenem klasztoru oraz sanktuarium. Według informacji przekazanych przez rzecznika Jasnej Góry, Michała Legana, paulini mieli nie mieć kontaktu z wiernymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Podjęto wszystkie środki zapobiegawcze i zaostrzono reżim sanitarny na obszarze mieszkalnym Klasztoru - przekazano w oświadczeniu opublikowanym przez Jasną Górę. Dwóch spośród dwudziestu pięciu paulinów trafiło do szpitala. Sanktuarium wciąż pozostaje otwarte i można do niego pielgrzymować. Program duszpasterski również nie uległ zmianom. Wprowadzony jednak został odpowiedni reżim sanitarny.

- Uczestnicy liturgii zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek, częstego odkażania rąk - podkreślił rzecznik prasowy Jasnej Góry, Michał Legan. Podczas ostatniej doby w województwie śląskim przybyło 286 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2. W samej Częstochowie było to 31 osób. 274 mieszkańców zostało objętych kwarantanną, z kolei 110 nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformowały służby sanitarne, zmarło kolejnych dwóch mieszkańców. W szpitalu w Częstochowie zmarła 92-letnia kobieta oraz 83-letni mężczyzna. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że osoby te nie miały żadnych chorób współistniejących. Od początku epidemii w samej Częstochowie zachorowało 575 osób, 316 wyzdrowiało, z kolei 21 zmarło.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie się zaczęło, wielki chaos. Blokady na drogach, ogromne utrudnienia w ruchu, w akcji policja

2. Ministerstwo edukacji wydało pilne oświadczenie. Chodzi o zamknięcie szkół od 20 października

3. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał

Sytuacja epidemiologiczna w kraju pogarsza się z dnia na dzień. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że w dużym stopniu to od nas oraz naszego zachowania zależy, jak dalej będzie się ona rozwijała. Ratownik medyczny wydał pilny apel do Polaków. Wszyscy powinniśmy wziąć je sobie do serca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, oszuści rozpoczęli "masowe" działania. Atakują na wielu płaszczyznach, warto się przygotować, ostrzega PKO BP
  2. Robert Lewandowski szantażowany przez swojego menadżera? Działacz chciał wymusić na nim grube miliony
  3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone
  4. Na miejscu straż, karetki, z samochodu nic nie zostało. Nie żyje 5 osób, wśród ofiar mogą być Polacy
  5. Szef WHO przekazał niebywałe informacje. Fantastyczna nowina ws. koronawirusa
  6. Rewolucyjne "kotletopierogi". Stukrotnie lepsze niż schabowe, mielone i pierogi

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News