Kolejne ognisko wirusa w Polsce. Bilans dobowy w jednym miejscu przytłacza, nie jest dobrze

Kolejne ognisko wirusa w Polsce. Bilans dobowy w jednym miejscu przytłacza, nie jest dobrze Źródło: Jakub Kaminski/East News

Wciąż potwierdzane są kolejne ogniska koronawirusa w Polsce. Już nie tylko województwo śląskie zmaga się ze sporymi ogniskami koronawirusa SARS-CoV-2. Dzisiejszy dzień niewątpliwie nie daje nadziei na szybkie wypłaszczenie krzywej zachorowań. Podano już liczby oraz lokalizację nowego ogniska zachorowań. Liczby potrafią przytłoczyć, sytuacja jest poważna.

Ogniska koronawirusa w Polsce zostały już wykryte choćby na Śląsku, czy w kilku miejscach w Warszawie. To niestety nie koniec. Okazuje się, że miejsc krytycznych jest znacznie więcej. Dzisiaj potwierdzono informacje o kolejnym, bardzo licznym ognisku koronawirusa. Jego odkrycie dołożyło "cegiełkę" do dzisiejszego, rekordowego wyniku zarażeń.

Ogniska koronawirusa w Polsce. Kolejne zostało potwierdzone

Jak poinformowała Wirtualna Polska, nowe ognisko zakażeń znajduje się w województwie łódzkim. Miejscem zapalnym okazała się fabryka lodów i mrożonek w Działoszynie (powiat pajęczański). W tym miejscu odnotowano około 60 zakażeń, chorzy są pracownicy przedsiębiorstwa. W fabryce pracuje niemal 600 osób, więc ryzyko jest ogromne.

Obecnie trwają badania reszty pracowników zakładu, co biorąc pod uwagę ich liczebność, może trochę potrwać. Rozprzestrzenienie się tak dużej grupy osób zarażonych, mogłoby poważnie zagrozić wzrostowi zachorowań w okolicy. Burmistrz Działoszyc w związku z ogniskiem wprowadził ograniczenia, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Rekordowy dzień, takiej liczby zarażeń jeszcze nie było

W samym województwie łódzkim wykryto dzisiaj 62 osoby zarażone, co oznacza, że sytuacja w fabryce lodów i mrożonek miała niebagatelny wpływ na wynik regionu. Dzisiejszy dzień był naprawdę poważny, pod względem rozprzestrzenia się epidemii. Stwierdzono aż 576 nowych przypadków w ciągu doby, co jest dotychczasowym rekordem.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozstrzygnął się los emerytów, już wszystko wiadomo. Niezwykle ważna deklaracja premiera
2. Przez 5 dni piła sok z selera. Efekty okazały się zaskakujące

Od jakiegoś czasu widzimy wahania, dotyczące liczby wykrytych zarażeń. Choć minister zdrowia Łukasz Szumowski mówi o "wypłaszczaniu się" krzywej zachorowań, w rzeczywistości, bardziej przypomina ona sinusoidę. Ministerstwo Zdrowia uspokaja jednak, że chwilowe skoki zachorowań są wynikiem powstawania nowych ognisk, które są szybko odcinane przez sanepid.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Borussia Dortmund - Hertha Berlin. Łukasz Piszczek górą w polskim meczu Bundesligi, zadecydowała jedna bramka (WIDEO)
  3. Otworzyła kubełek z KFC i od razu zrobiło jej się niedobrze. Wyciągnęła telefon i zrobiła zdjęcie, teraz ostrzega
  4. Nikt się nie spodziewał, myśleliśmy, że będzie inaczej. Wiadomo, jaka będzie pogoda w długi weekend
  5. Głucha córeczka w końcu usłyszała "Kocham cię" z ust mamy. Reakcja maluszka wyciska łzy
  6. Małżeństwo Anny Przybylskiej było dla niej prawdziwą katorgą. Mało kto pamięta dziś jej byłego męża

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News