Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest bardzo zła

Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest bardzo zła Źródło: Jan Bielecki/East News

Trzy nowe ogniska koronawirusa w jednym wojewóztwie. Sytuacja z każdym staje się coraz bardziej niepokojąca. O nowych przypadkach zakażeń poinformowały w dzisiejszym komunikacie służby prasowe wojewody.

Trzy ogniska koronawirusa wykryto w jednym z województw. Od początku czerwca zanotowano w tym regionie dużo więcej przypadków zakażeń SARS-CoV-2 niż dotychczas. Niepokojące wieści przekazały służby prasowe wojewody w najnowszym komunikacie. Narażonych jest bardzo dużo osób. Sytuacja nie napawa optymizmem.

Trzy nowe ogniska koronawirusa w jednym województwie

Nowe ogniska zakażeń wykryto w województwie łódzkim. W ostatnich dniach odnotowano najwięcej przypadków w powiatach: pajęczańskim, sieradzkim oraz opoczyńskim. Poważne ognisko zostało wykryte już na początku czerwca w fabryce mrożonek i lodów w miejscowości Działoszyn. Sytuacja jest bardzo poważna. 

W zakładzie zatrudnionych jest aż 546 osób - wynika z informacji starosty pajęczańskiego Zbigniewa Gajeckiego. Wszyscy pracownicy zakładu zostali poddani testom. Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki, skierował na miejsce mobilny punkt do pobierania wymazów, który prowadzony jest przez 9 Łódzką Brygadę Ochrony Terytorialnej. Badania były wykonywane turami przez kilka dni, wskutek czego ich wyniki spływają do tej pory. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W zeszłym tygodniu potwierdzono zakażenie u niemal stu pracowników zakładu. Dziś przed południem potwierdzono kolejne 22 przypadki z tego powiatu. Wszystkie osoby są związane z fabryką mrożonek i lodów. Starosta przekazał, że są to jeszcze wyniki pobierane w mobilnym punkcie, jednak sytuacja zaczyna hamować. Według niego wszystko zmierza w dobrym kierunku. 

Drugim niepokojącym ogniskiem koronawirusa jest szpital w Sieradzu. Według danych, które przekazały władze wojewódzkie, jest to 80 osób - 45 pacjentów oraz 35 pracowników. W placówce wyłączono z użytku 3 oddziały. Zakażeni zostali odizolowani lub przetransportowani do szpitala w Zgierzu. Dziś potwierdzono 20 kolejnych przypadków zakażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza dama trafiła do szpitala z powodu koronawirusa. Wiadomo, jaki jest jej stan, smutne informacje przekazały media z Ukrainy

2. Przerażający finał poszukiwań mężczyzny z okolic Opola. Rozpoznali go po protezie

Kolejne ognisko dotyczy powiatu opoczyńskiego, w którym odnotowano 16 zakażeń, tak zwanych imprezowych. Oznacza to, że ich początek miał miejsce podczas rodzinnych uroczystości - przekazał Marcin Baranowski, starosta opoczyński. Od początku pandemii w województwie łódzkim odnotowano 2479 zakażonych. 1136 z nich wyzdrowiało, 107 zmarło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się, partner Magdy Gessler ujawnił jej wstydliwy, mocno krępujący sekret. Prawda jest powalająca
  2. Anna Lewandowska dodała nowe zdjęcie, ale fani zwrócili uwagę tylko na jeden szczegół. Jest zdumiewający
  3. Żywioł uderzy z wielką siłą w jednej części Polski. Trzeba uważać, duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców
  4. Przykre wieści o królowej Elżbiecie, nastąpił koniec. Nadeszła chwila, której wszyscy się obawiali
  5. GIF pilnie wycofuje leki z aptek. Chodzi o bardzo popularne preparaty
  6. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Widzowie zaniemówią, ogromne zaskoczenie i radość

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News