Ogromne ogniska wirusa po weselach. Liczba zakażonych rośnie lawinowo

Ogromne ogniska wirusa po weselach. Liczba zakażonych rośnie lawinowo Źródło: unsplash.com Alasdair Elmes

Ogromne ogniska koronawirusa po przyjęciach weselnych. Wznowienie imprez okolicznościowych doprowadziło do dramatycznego wzrostu ilości nowych przypadków zakażeń.

Kolejne nowe ogniska koronawirusa coraz częściej zostają wykrywane w Polsce. Z każdym dniem pojawia się coraz więcej niepokojących informacji o kilkudziesięciu, a niekiedy nawet ponad stu przypadkach zarażenia w jednym regionie. Jednym z częstszych momentów zapalnych są wesela, w których uczestniczyć może do 150 osób. 

Po weselach wykrywane są ogromne ogniska koronawirusa 

Radio Zet przekazało wyjątkowo niepokojące dane z powiatu nowosądeckiego w Małopolsce. Eksperci odnotowują drastycznie rosnącą tam liczbę chorych na COVID-19 - mowa o blisko 300 przypadkach zarażenia. Z kolei ponad 1700 osób zostało poddanych kwarantannie domowej. Okazuje się, że źródłem ogromnego ogniska były trzy wesela organizowane w ostatnim czasie w tym regionie. Przed przyjęciami, do połowy czerwca, odnotowano tam wyłącznie pojedyncze przypadki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niestety, na weselu w Nowym Sączu, Podegrodziu i Nawojowej pojawiła się osoba zarażona koronawirusem, co doprowadziło do dramatycznego wzrostu liczby chorych w Małopolsce. Na szczęście sanepid zareagował w ekspresowym tempie, identyfikując wszystkich uczestników przyjęć i kontaktując się z nimi jeszcze, zanim wirus rozprzestrzenił się dalej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina pogrążyła się w żałobie, przekazujemy wyrazy współczucia. Nie żyje Zbigniew Kruk-Strzeboński
2. Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie

Warto również wspomnieć, że 11 lipca Ministerstwo Zdrowia oficjalnie poinformowało o 305 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 w oraz śmierci 6 osób. Po zaktualizowaniu danych łączna liczba chorych wzrosła do 37 521, z kolei ofiar śmiertelnych do 1 568. Z uwagi na wciąż rosnący bilans należy zaznaczyć, że w naszym kraju nadal obowiązują obostrzenia, m.in. nakaz zakrywania ust oraz nosa w miejscach zamkniętych i komunikacji miejskiej oraz zachowywanie bezpiecznej odległości od innych osób, czyli około 2 metrów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Legia Warszawa świętuje mistrzostwo w wyjątkowy sposób. Wszystko wyglądało inaczej niż zawsze, zabawa potrwa do rana (WIDEO)
  2. Kelner zobaczył tajemniczą karteczkę na stoliku, od razu zaczął płakać. Powodem zostawiony obok rachunek klienta
  3. Pamiętacie "Cudowne lata"? Padniecie, kiedy zobaczycie, jak dzisiaj wygląda Kevin
  4. Smutne sceny w Tatrach. Koń przewrócił się podczas pracy, zatrważająca reakcja dorożkarza
  5. Chłopak z zespołem Downa zaprosił dziewczynę na szkolny bal. Po wszystkim napisała powalające słowa, wszyscy czytali je ze łzami w oczach
  6. Awantura w Polsacie, prawie doszło do rękoczynów. Widzowie zobaczyli wszystko, prowadzący bezradni

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News