Dwa duże ogniska koronawirusa w jednym województwie. Mniejszych jest o wiele więcej

Dwa duże ogniska koronawirusa w jednym województwie. Mniejszych jest o wiele więcej Źródło: Jan Bielecki/East News

Dwa duże ogniska koronawirusa w jednym z województw budzą duże obawy wielu osób. Niestety sytuacja wygląda poważnie, zarejestrowano także kilka mniejszych. Skupiska zachorowań występują między innymi w kilku zakładach pracy, po weselach czy innych imprezach rodzinnych, a także w szpitalu.

Dwa duże ogniska koronawirusa w jednym z województw. Sytuacja w kraju pogarsza się z dnia na dzień. Dziś po raz kolejny odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń. Duże skupiska odnotowywane są głównie w zakładach pracy lub po imprezach rodzinnych lub w szpitalach. W niektórych regionach zrobiło się niebezpiecznie.

Dwa duże ogniska koronawirusa w jednym z województw, odnotowano także kilka mniejszych

W ostatnim czasie na Mazowszu obserwuje się znaczny przyrost nowych zakażeń. Wojewódzki sanepid wyjaśnia jednak, że sytuacja w związku z zarejestrowanymi już ogniskami jest stabilna. Tylko dziś w województwie mazowieckim potwierdzono 104 nowe przypadki zakażenia.

W ostatnich dniach w całym kraju można zaobserwować znaczny wzrost zakażeń oraz powstawaniem nowych skupisk, np. w śląskich kopalniach. Jak przekazuje rzeczniczka WSSE Joanna Narożniak, sytuacja dotycząca zarejestrowanych ognisk koronawirusa ma być opanowana. Istnieje kilka zakładów pracy, w których odnotowuje się nowe zakażenia. 

Obecnie trwa również kilka dochodzeń epidemiologicznych, które związane są z tak zwanymi ogniskami domowymi, między innymi w powiatach węgrowskim, płońskim, radomskim czy w warszawskiej dzielnicy Rembertów. Były to głównie uroczystości rodzinne jak wesela, jubileusze lub "osiemnastki". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rzeczniczkę zapytano o to, czy zauważyła tendencję, by chorowały osoby wracające z wakacji. Joanna Narożniak odpowiedziała jednak, że nie wynika to z informacji otrzymywanych z powiatów, wskutek czego sanepid nie jest w stanie postawić takich wniosków. 

Największym trwającym ogniskiem w województwie mazowieckim jest to na Oddziale Psychogeriatrii i Oddziale Psychiatrycznym Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie. Drugie duże ognisko to Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Czarnowie znajdujący się również w powiecie gostynińskim. Z ogniska w szpitalu wykryto dotychczas ok. 80 przypadków, w DPS - ok. 25.

- Są też pomniejsze ogniska, w sprawie których dochodzenia prowadzą również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne z innych województw. To np. przypadki po zgrupowaniu w Warszawie kadry narodowej wśród hokeistów, którzy pochodzą z różnych stron Polski - przekazała rzeczniczka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów McDonalda

W powiecie pułtuskim wystąpiło także dziewięcioosobowe ognisko rodzinno-przyjacielskie. Grupa osób wybrała się wspólnie na wyjazd wakacyjny nad morze. Po powrocie okazało się, że zostali zarażeni, niestety nie udało się ustalić źródła choroby. Pierwsza zakażona osoba miała czuć się nie najlepiej jeszcze przed wyjazdem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd wprowadza kolejny zakaz. Pokrzyżuje plany wielu Polaków
  2. Właśnie ogłoszono. Rząd podał surowy zakaz, wejdzie w życie od wtorku
  3. Nie ma odwrotu, od soboty wracają surowe obostrzenia. Olbrzymie zmiany dla wielu Polaków
  4. Nikt się nie spodziewał. Niebywałe wieści o dziecku Barbary Kurdej-Szatan
  5. Jacek Kurski dostał właśnie nową fuchę. Kuriozalne okoliczności

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News