RMF przekazało przerażające dane o lokalnych ogniskach epidemii. Sytuacja jest dramatyczna, jest ich aż 5

RMF przekazało przerażające dane o lokalnych ogniskach epidemii. Sytuacja jest dramatyczna, jest ich aż 5 Źródło: Pixabay cezjaw

Ogniska epidemii w Polsce pojawiły się błyskawicznie. Media poinformowały o tym, że liczba zakażonych tam wzrosła w niebywałym tempie i niestety dotknęła tych, którzy znajdują się w grupie ryzyka, to właśnie dla nich wirus jest wyjątkowo niebezpieczny. To kolejny powód, dlaczego doniesienia te są tak niepokojące.

Ogniska epidemii pojawiły się w miejscach, gdzie mieszkają osoby najbardziej narażone na to, że zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przejdzie w bardzo niebezpieczny sposób i może skutkować śmiercią. 

Ogniska epidemii szybko zostały zlokalizowane

Ogniska epidemii, jak podaje RMF, wystąpiły w liczbie 5. Charakteryzują się lokalnością problemu oraz brakiem pomysłu na rozwiązanie. Pacjenci oraz ich opiekunowie rozkładają ręce, prosząc rządzących o pomoc w opanowaniu problemu. Do ognisk epidemii koronawirusa zaliczone zostały Jakubowice na Opolszczyźnie, Drzewica w Łódzkiem, Koszęcin koło Częstochowy oraz Tomczyce i Niedabyl na Mazowszu. Najbardziej dramatyczne w doniesieniach przekazanych przez media jest to, że wystąpienie wirusa w powyższych miejscach dotyczy domów pomocy społecznej. Dane przekazane do resortu zdrowia są bardzo niepokojące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mieszkają tam głównie seniorzy

Koronawirus zaatakował seniorów, którzy zamieszkują domy pomocy społecznej w wymienionych miejscowościach. Sytuacja staje się dla nich naprawdę niebezpieczna. Według dostępnych informacji skala zachorowań jest ogromna. Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia jest w Tomczycach, zachorowało tam 70 pensjonariuszy. Nie mniejsze liczby notowane są w innych ogniskach epidemii wyszczególnionych przez RMF. W Drzewicy zachorowało 64, ok. 60 w Niedabylu oraz niecałe 40 w Jakubowicach. Wszyscy pacjenci należą do grupy podwyższonego ryzyka i choroba COVID-19 jest dla nich bardzo niebezpieczna, to właśnie u osób w podeszłym wieku częściej pojawiają się komplikacje.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja ws. wyborów prezydenckich 2020. Niebywałe sceny w Sejmie

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Proszą o pomoc prezydenta i premiera

Ogniska epidemii są teraz głównym problemem lokalnych władz, jednak te nie są przygotowane na tak poważną skalę problemów. Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, poparte przez liczne organizacje współpracujące z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, wysłało list do najwyższych osób w państwie. Ostrzegają oni, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to takich ognisk epidemii będzie coraz więcej, wszak to właśnie w DPS-ach znajduje się najwięcej osób narażonych na śmiertelne działanie wirusa, a placówkom często brakuje personelu czy środków do zapewnienia niezbędnej ochrony.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy Polska przyjmie chorych z innych krajów? Ważne oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Marta Kaczyńska nie ma powodów do radości. Smutne doniesienia, te święta będą dla rodziny wyjątkowo przykre
  4. Jolanta Kwaśniewska wolałaby zapomnieć o jednym zdarzeniu. Chodzi o męża córki
  5. Dopiero wiele lat po śmierci żona Olbrychskiego ujawniła kompromitujący sekret Osieckiej. W głowie się nie mieści
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News