OFICJALNIE: Szydło odchodzi! PiS podaje nazwisko nowego premiera

OFICJALNIE: Szydło odchodzi! PiS podaje nazwisko nowego premiera

Rekonstrukcja rządu zaczyna powoli nudzić i media, i obywateli. Wreszcie jednak ten serial się kończy. Ryszard Terlecki z PiS oficjalnie potwierdził, że dziś sprawa ostatecznie się wyjaśni. Szydło odchodzi, to już pewne.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości także coraz bardziej zmęczeni są ciągłymi plotkami o dymisjach i awansach. W czwartek Ryszard Terlecki oficjalnie potwierdził informacje, które spędzają sen z powiek mediom i politykom obozu rządzącego, a także opozycji.

Szydło odchodzi, to już pewne

Ryszard Terlecki wypytywany był przez dziennikarzy o rekonstrukcję i nazwisko nowego premiera. W pewnym momencie pytanie postawiono wprost. Czy w czwartek dowiemy się, kto nim będzie. - Z pewnością. Kto nim będzie? To okaże się dopiero po południu - odpowiedział Terlecki. ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNIE. Karty zostały odkryte. Wiemy dokładnie kiedy rekonstrukcja rządu To może oznaczać tylko jedno. W PiS już podjęto decyzję. Beata Szydło odchodzi i zostanie zastąpiona przez kogoś z wymienianych dotąd kandydatów. Równocześnie rzeczniczka rządu Beata Mazurek zapowiedziała podczas konferencji prasowej, że wniosek Platformy Obywatelskiej z wotum nieufności dla rządu zostanie przez PiS odrzucony. - Jeśli będzie zmiana, będzie wynikała z tego, że przed nami nowe zadania - podkreśliła Mazurek.

Kandydat już pewny...?

Wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko nowego premiera najczęściej wymienia się Mateusza Morawieckiego oraz samego Jarosława Kaczyńskiego. Poważne podejrzenie jednak jest takie, że z tych dwóch będzie to właśnie minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. ZOBACZ TAKŻE: Rekonstrukcja wstrzymana! Właśnie aresztowano... Takie informacje przedstawia także Telewizja Polska, która jest bezpośrednio skojarzona z partią rządzącą. Warto też podkreślić, że obecny prezes TVP przez wiele lat był w Prawie i Sprawiedliwości, można więc podejrzewać, że ma on wiadomości z pierwszej ręki.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News