Na przeprowadzonej o 16 konferencji prasowej dowiedzieliśmy się oficjalnie, że Adrian Zieliński był na dopingu. „Nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy zawodnik brał substancję niedozwoloną”. 

– Czy jest możliwe, że Zieliński otrzymał nandrolon w odżywkach nie będąc tego świadom? – zapytał jeden z dziennikarzy.

– Oczywiście nie można wykluczyć żadnego scenariusza, będzie to jeszcze badane. – tłumaczył Rymkowski.

Zaznaczył również, że na podstawie badań nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy zawodnik brał substancję niedozwoloną. Jednak to do Adriana Zielińskiego należy zadanie udowodnienia, w jaki sposób nandrolon znalazł się w jego organizmie.

Na życzenie Adriana Zielińskiego zbadana może zostać również próbka B.

Polska Misja Olimpijska Rio 2016 zawiadamia, iż na podstawie informacji otrzymanej dziś od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, potwierdzającej pozytywny (w przypadku obu próbek – „A” i „B”) wynik przeprowadzonego jeszcze w kraju badania antydopingowego u zawodnika podnoszenia ciężarów – Adriana Zielińskiego, przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, w porozumieniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, podjął decyzję o wykluczeniu tego zawodnika z reprezentacji oraz zobowiązał go do opuszczenia wioski olimpijskiej. – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

źródło: pko

...

Zobacz również