OFICJALNIE: Macierewicz NIE będzie marszałkiem! Zamiast tego zostanie....

OFICJALNIE: Macierewicz NIE będzie marszałkiem! Zamiast tego zostanie....

A więc jednak to już pewne. Antoni Macierewicz nie będzie marszałkiem Sejmu. Taką rolę od początku miano zaproponować byłemu ministrowi obrony narodowej po jego planowanej dymisji. Wygląda jednak na to, że w tej kwestii media się pomyliły, teraz zaś sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Antoni Macierewicz nie będzie marszałkiem, jak podejrzewano. To nie jest kwestia bynajmniej braku zainteresowania tą funkcją. Okazuje się bowiem, że w partii rządzącej nikt mu jej po prostu nie zaproponował. ZOBACZ TAKŻE: Po co była dzisiejsza rekonstrukcja? Publikujemy Wielki Plan Kaczyńskiego Tymczasem wakat w prezydium Sejmu faktycznie jest, ale nie na stanowisku Marszałka, a wicemarszałka - w związku z tym, że Joachim Brudziński został nowym ministrem spraw wewnętrznych.

Macierewicz nie będzie marszałkiem. Przyjmie funkcję...

Funkcji wicemarszałka Sejmu były minister obrony nie chce jednak pełnić. Jak donoszą media, powołując się na anonimowe źródła w PiS, nie przyjął propozycji objęcia tego stanowiska, bowiem "ujął się honorem". Uznał zwyczajnie tak niskie stanowisko za degradację i nie chce stać się pośmiewiskiem. ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz zemści się za dymisję. Były współpracownik ujawnia jego plan Trudno jednak stwierdzić, jak będą o nim mówiły media, kiedy okaże się, jaką funkcję będzie pełnił obecnie. Tymczasem dla Macierewicza pozostało już tylko jedno stanowisko. Będzie... szeregowym posłem. I brzmieć to może zabawnie, wszakże środowiska opozycyjne prześmiewczo używają tego pojęcia wobec Jarosława Kaczyńskiego, o którym równocześnie twierdzą, że to on dzierży pełnię władzy w Polsce. Wygląda jednak na to, że pozycja byłego szefa resortu obrony gwałtownie zmizerniała. Obecnie nie ma on w ręku żadnej władzy ministerialnej, nie zasiądzie także na podwyższeniu w Sejmie. I chociaż wciąż jest wiceministrem PiS, to w ramach partii i koła parlamentarnego będzie już tylko głosował tak zapewne, jak polecą mu przełożeni. ZOBACZ TAKŻE: Wyciekło! Macierewicz odszedł, bo ucieka przed wrogami. "Chcą mnie zabić" Następny artykuł