Zapowiadana od dawna rekonstrukcja rządu, staje się coraz realniejsza. Wedle oficjalnej zapowiedzi polityka ekipy rządzącej dojdzie do niej już w przyszłym tygodniu. Zwolennicy władz zacierają ręce, a opozycja jest pełna obaw. 

Karty zostały odkryte przez wysokiego urzędnika państwowego i członka Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego. Zapowiedź zmian w Radzie Ministrów padła na antenie programu pierwszego Polskiego Radia.

Podczas audycji poruszono też wiele innych kwestii, m.in. prac nad zmianami w sądownictwie czy opozycji. Wicemarszałek z odniósł się do słów Grzegorza Schetyny, który zachęca do protestów oraz spojrzenia społeczeństwa na reformy KRS i SN.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński wstrząsnął Polską. Tak będzie wyglądać rewolucja w rządzie!

– Ta jego wczorajsza zapowiedź sygnalizuje, że przygotowują się do kolejnej eskalacji. Mamy do czynienia z ludźmi skrajnie nieodpowiedzialnymi, mogliśmy to obserwować rok temu w grudniu, kiedy próbowano uniemożliwić pracę parlamentu […] Są w stanie posunąć się do każdej akcji, aby tylko wzbudzić poczucie, że ta władza jest władzą tymczasową – powiedział.

– Obywatele dostrzegają to przebijające się zza chmur słońce nadziei. Mówiąc wprost, że sędziowie staną przodem, a nie tyłem do obywateli – stwierdził Brudziński.

Karty zostały odkryte

Polityk Prawa i Sprawiedliwości jasno określił czas długo zapowiadanej reformy. Nie powiedział jednakże, kto zostanie zastąpiony i na jakim stanowisku. Media i Polacy oczekują rzecz jasna decyzji w sprawie Bety Szydło, której odejście na rzecz Jarosława Kaczyńskiego zapowiadano już wielokrotnie.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd PiS zablokował.. 264 strony internetowe! Na nie już nie wejdziesz

– Wszyscy wiemy, że 24 grudnia siadamy do stołu Wigilijnego i nikt nie będzie robił rekonstrukcji po 24 grudnia – wyjawił Brudziński.

Wicemarszałek Sejmu dodał także, iż jest wierny swojej partii i przyjmie każdą rolę, która zostanie mu powierzona. Stwierdził też, iż w obecnej roli doskonale się odnajduje i nie zamierza zostawać członkiem rządu.

– Dobrze odnajduję się w tych zadaniach, jakie przede mną postawiono i do rządu się nie wybieram – dodał.

źródło: wpolityce.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Aleksander Kwaśniewski skończył 63 lata - oto najlepsze MEMY z jego udziałem!

...

Zobacz również

Zobacz również