OFICJALNIE: Facebook stanie przed polskim sądem!

OFICJALNIE: Facebook stanie przed polskim sądem!

To już oficjalne. Przedstawiciele Facebooka staną przed polskim sądem ws. o dyskryminację. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał bowiem  pozew złożony przez prezesa Reduty Dobrego Imienia p. Macieja Świrskiego.

Reduta Dobrego Imienia 9 grudnia 2016 roku złożyła pozew do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez firmę Facebook. Wcześniej RDI otrzymała zawiadomienia o blokowaniu profili katolickich i narodowościowych.

Obecnie – jak informuje RDI – trwa tłumaczenie pozwu na język angielski. Dokumenty, po jego przetłumaczeniu, mają trafić do Stanów Zjednoczonych i Irlandii. Po tym Facebook jest zobowiązana do odpowiedzi i ustosunkowania się do wezwania sądu. Na obecnym etapie postępowania Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że sprawa powinna być rozpoznawana przed polskim sądem i według polskiego prawa

- Dla nas jest to wielki sukces. To pierwsza tego rodzaju sprawa. Facebook, spółka amerykańska, z główną siedzibą w USA, będzie odpowiadała za naruszenie prawa i konstytucji kraju w którym prowadzi działalność. Sprawa jest tym bardziej wyjątkowa, że jest to spółka o zasięgu globalnym, ponieważ funkcjonuje w przestrzeni internetowej – powiedziała Urszula Wójcik, rzecznik Reduty Dobrego Imienia.

RDI zwraca również uwagę, że Facebook przyzwala na propagowanie symboli komunistycznych, choć zwolennicy tego systemu są odpowiedzialni za śmierć większej liczby osób niż naziści i faszyści razem wzięci.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News