OFICJALNIE: Duda wyklęty przez PiS, padła ostra deklaracja
Malwina Kossela - 31 Marca 2018

OFICJALNIE: Duda wyklęty przez PiS, padła ostra deklaracja

To już oficjalne. Wszyscy się tego spodziewali, ale mimo wszystko zdziwienie pozostaje. Prezydent Andrzej Duda został wyklęty przez PiS, padła ostra deklaracja.

Po tym jak prezydent Andrzej Duda po raz kolejny sprzeciwił się partii rządzącej i podjął taką decyzję jaką uważał za słuszną nie ma już powrotu do swoich dawnych kolegów. PiS go za to wyklął. Andrzej Duda nie podpisał ustawy dezubekizacyjnej, którą uznał za źle skonstruowaną i niesprawiedliwą. Niestety, tą decyzją oburzył środowiska prawicowe najbardziej jak tylko mógł. Po fali społecznej krytyki, kolejny polityk PiS nie kryje rozczarowania zawetowaniem ustawy degradacyjnej. Marek Suski stwierdził, że Andrzej Duda "zrobił krok w kierunku tych, którzy służyli Rosji".

Duda nie ma powrotu do PiS-u

Do tego Suski zapewnił, że nie zagłosuje na Dudę w kolejnych wyborach prezydenckich. Jego reelekcja stoi pod znakiem zapytania. Jest za późno na to, by wrócić pokornie w szeregi PiS i za wcześnie by zacząć działać pod szyldem partii nieprawicowych. - Oprócz zaskoczenia, rozczarowanie. Sądzę, że prezydent zrobił taki krok w kierunku, przynajmniej z jego punktu widzenia, elektoratu lewicowo-postkomunistycznego, tych, którzy służyli Rosji, (...) bardziej w kierunku takiego twardego betonu komunistów, którzy z Moskwą współpracowali (...) Nie sądzę, żeby ten elektorat postkomunistyczny, broniący Jaruzelskiego, nagle zaczął popierać Andrzeja Dudę, natomiast pan prezydent - oczywiście - ma prawo wetować ustawy. Ale mojego głosu już nie ma - stwierdził w jednym z wywiadów Marek Suski. Przypominamy, że prezydent zawetował ustawę dezubekizacyjną m.in. dlatego, że nie uwzględniono w niej jego rad oraz dlatego, że uznał za niesprawiedliwe odebranie stopnia wojskowego takim osobom jak gen. Hermaszewski, który został do WRONu wcielony nie z własnej woli.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nawet wyborcy PiS się wściekną! Rząd chce po cichu wprowadzić nowe prawo
  2. Tragedia na planie filmowym Patryka Vegi. Postrzelono kamerzystę
  3. Tusk już w Polsce, mówi „TAK”. W 2019 będzie się działo!
Kaczyński wściekły17 miast, w których PiS PRZEGRAŁ wybory uzupełniające w 2017 rokuCzytaj dalej
piesiewicz2Głośne seksafery w polskiej polityce [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News