Oficjalnie: Chiny testują wynalazek przeczący prawom fizyki. "On nie ma prawa działać, a jednak!"

Oficjalnie: Chiny testują wynalazek przeczący prawom fizyki. "On nie ma prawa działać, a jednak!" Źródło: fot. wikimedia.org/AAxanderr

Chińczycy dokonali niemożliwego. Przechwycony od Amerykanów i ulepszony przez nich napęd rakietowy całkowicie przeczy dotychczasowym prawom fizyki.

Pracę nad rewolucyjnym napędem EmDrive trwają od 2010 roku. Chińczycy przechwycili i udoskonalili amerykański projekt, który teraz ma przynieść ogromne zyski wynikające z niewyobrażalnej prędkości silnika i braku zapotrzebowania na paliwo kosmiczne.

Napęd działa w sprzeczności z III zasadą dynamiki Newtona, wedle której każdej reakcji ma towarzyszyć reakcja równa co do wartości i kierunku, ale o przeciwnym zwrocie. Korzystają z niej obecne silniki rakietowe, które wypychają ogromne ilości paliwa, aby wytworzyć ciąg.

Rewolucyjny silnik wykorzystuje odbicie fal magnetycznych wewnątrz metalowego stożka, zamiast problematycznego paliwa rakietowego. Władze w Pekinie są zachwycone projektem i już planują jego wykorzystanie.

Wszystkie chińskie satelity zostaną wyposażone w silniki elektromagnetyczne pozwalające osiągać zawrotne prędkości bez żadnego paliwa rakietowego. Urządzenie, które całkowicie przeczy dotychczasowym prawom fizyki, działa doskonale - informuje chińskie Ministerstwo Nauki i Technologii.

Zdaniem Rogera Shawyera, autora teorii napędu elektromagnetycznego, na której opiera się działanie wynalazku, wydajność silnika EmDrive może być tak ogromna, że skróci czas podróży z Ziemi na Marsa z 200 do 70 dni.

Naukowcy nie kryją swojego entuzjazmu, pomimo że nie do końca rozumieją zasady działania silnika.

Obecnie technologia EmDrive wkroczyła w zaawansowaną fazę rozwoju. Wdrożymy ją tak szybko jak to tylko możliwe. To nie będzie łatwe, bo to działa w sprzeczności z podstawowymi prawami, ale wierzymy, że sukces już blisko  - mówił inżynier Li Feng, który pracuje przy projekcie.

  Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego:
wk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News