To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili. Nie opada kurz po wojnie, jaką wczoraj w Parlamencie Europejskim zapoczątkowała debata o praworządności w Polsce. PO idzie za ciosem i po raz kolejny uderza w rząd PiS. Grzegorz Schetyna właśnie wystąpił z ultimatum, które postawił Beacie Szydło.

Schetyna postanowił wykorzystać fakt, że Prawo i Sprawiedliwość jest w zdecydowanej defensywie i po ciosie w Parlamencie Europejskim razem z opozycją wymierzył kolejny. Jak ocenił lider Platformy Obywatelskiej, to rząd PiS jest odpowiedzialny za haniebne hasła, które pojawiły się na Marszu Niepodległości. Z kolei brak reakcji ze strony premier na te hasła to także reakcja, a raczej przyzwolenie na takie zachowania.

 – To rząd PiS jest odpowiedzialny za przyzwolenia dla mowy nienawiści, dla takich zachowań, dla agresji i wewnętrznej wojny, dla hołubienia bojówek, które z nacjonalistycznych haseł próbują tworzyć język politycznyTo brak reakcji ze strony premier Szydło jest odpowiedzią na tę hańbę i wstyd, który widzieliśmy 11 listopada oświadczył Schetyna.

Mocne uderzenie prosto w premier

W związku z tym lider największej partii opozycyjnej postawił Szydło ultimatum. Schetyna zażądał, by Szydło podała się do dymisji razem z całym swoim rządem. Jeśli nastąpi ten „gest symboliczny i honorowy”, będzie to, zdaniem Schetyny, znak dobrej woli ze strony władz. Jeśli nie – opozycja zapowiedziała wystąpienie w przyszłym tygodniu z wotum nieufności wobec rządu.

Dlatego żądam od premier Szydło podania się do dymisji, podania do dymisji całego rządu. Jeżeli nie nastąpi ten gest, symboliczny i honorowy, to w przyszłym tygodniu, razem z PSL i Nowoczesną, zgłosimy wniosek o konstruktywne wotum nieufności i odwołanie tego rządu – zapowiedział Schetyna.

źródło: rmf24.pl

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również