Szokujące informacje docierają do nas z rządu. Właśnie pojawiła się informacja o nowej twarzy w rządzie. Informacja jest zaskakująca i budzi silne emocje.

Andżelika Możdżanowska zostanie nowym wiceministrem w resorcie rozwoju, kierowanym przez Mateusza Morawieckiego. Jej stanowisko jest już pewne, przed chwilą poinformował o tym na konferencji prasowej minister Morawiecki.

Andżelika Możdżanowska trafiła do Sejmu z list PSL. Opuściła jednak tę partię pod koniec lipca 2017 roku. Teraz dostała stanowisko w Ministerstwie Rozwoju. Prócz tego Możdżanowska ma także pełnić funkcje pełnomocnika ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

– W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki. Prawie 2 mln MŚP wytwarza połowę polskiego PKB. Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którym dają zatrudnienie, musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę Pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni – skomentował nominację Możdżanowskiej minister Mateusz Morawiecki.

Andżelika Możdżanowska po tym, jak opuściła PSL, pozostaje posłanką niezrzeszoną. Prócz tego działa także w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz również

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia


POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!