Cały świat obiegła informacja dotycząca zamachu w Londynie. Podobnie jak w przypadku tragedii w Paryżu z 13 października 2015 roku, mnóstwo ludzi solidaryzuje się z Brytyjczykami choćby publikując na swoich profilach w mediach społecznościowych frazę PrayForLondon.
Okazuje się, że są pewne grupy internautów, którym wieści o kolejnym ataku z ofiarami śmiertelnymi w Europie… podobają się.
Pod postami udostępnianymi na oficjalnym profilu telewizji Al-Jazeera na Facebooku pojawiło się mnóstwo serduszek świadczących o dużej aprobacie dla sprawcy zdarzenia.

Pierwszą osobą, która zauważyła to zjawisko była użytkowniczka Twittera z Włoch. Cristina Cersei opublikowała na wspomnianym portalu post ze zdjęciem z Facebooka przedstawiającym tańczące lajki i uśmiechnięte emotikony pojawiające się podczas transmitowania na żywo obrazów z Londynu przez Al-Jazeerę.

Wśród użytkowników dokonujących aktów zadowolenia na Facebooku w większości są osoby arabskiego pochodzenia. Al-Jazeera jest popularnym medium w świecie Islamu, to sprawiało że widzowie nie krępowali się wyrażać swój stosunek do zamachu w stolicy Wielkiej Brytanii. Reakcję tej grupy odbiorców doczekały się karcących komentarzy pod postem na stronie Al-Jazeery: Dlaczego jakikolwiek poczciwy człowiek miałby cieszyć się z tego powodu? O co chodzi z tymi uśmiechniętymi buźkami? Haniebne… – napisała jedna z użytkowniczek Facebooka.

https://twitter.com/cris_cersei/status/844583184876613632

...

Zobacz również