Wpadki rządu Prawa i Sprawiedliwości, które ten zaliczył przy okazji nawałnic pustoszących północ Polski, z pewnością odbiją się na sondażach poparcia. Ofiary nawałnic mają już dosyć nieprzygotowanej na kataklizmy władzy, która zamiast pomóc, zdążyła się porządnie skompromitować. Niestety, żeby tego było mało, wpadka goni wpadkę.

Okazuje się bowiem, że skarbówka całkiem nieźle wzbogaci się na ludzkiej tragedii. Wszystko wskazuje na to, że darowizny liczące tysiące złotych, jakie spływają z całego kraju, zostaną opodatkowane. Urząd Skarbowy ma prawo nałożyć na nie podatek od 12% do 20%.

Warto podkreślić, że darowizny cały czas spływają do potrzebujących i cały czas ich zbiórki są też organizowane. Oznacza to, że skarbówka może zakasać rękawy i tylko ucinać kolejne kwoty od całości. Poszkodowani w nawałnicach mają już dosyć. Taki cios po kompromitacjach władzy to dla nich już za wiele.

Rząd mógłby coś z tym zrobić, ale nikt się do tego nie kwapi. Wystarczy, by minister finansów, Mateusz Morawiecki, wydał jedną decyzję. Ta uniemożliwiłaby skarbówce opodatkowanie darowizn, a pieniądze w całości spłynęłyby do potrzebujących. Wciąż jednak takiej decyzji nie ma, a skarbówka ma prawo wzbogacać się na darowiznach.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również