Wyciekły szczegóły śmierci polskiego pacjenta zakażonego koronawirusem. Opis kolejnych godzin budzi grozę

Wyciekły szczegóły śmierci polskiego pacjenta zakażonego koronawirusem. Opis kolejnych godzin budzi grozę Źródło: Unsplash.com Daan Stevens

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. W poniedziałek zmarła kolejna ofiara pandemii, która rozprzestrzeniła się po całej europie. Wyciekły informacje o jego ostatnich chwilach.

Wiele Polaków zadaje sobie pytanie, czy będą kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. Choć według informacji ministerstwa zdrowia, większość zarażonych jest w dobrym stanie, to niektórzy desperacko walczą o życie. Właśnie dlatego powinniśmy w szczególności chronić osoby w grupie szczególnie zagrożonej. Niech przestrogą będzie wyciek na temat ostatnich chwil jednej z ofiar.

Zmarły kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. Ostatnie chwile jednej z nich

W poniedziałek 16 marca w szpitalu w Łańcucie zmarł 67-letni pacjent, zakażony koronawirusem. Mężczyzna przebywał wcześniej w placówce w Leżajsku, ale ze względu na niewydolność oddechową został przeniesiony na Oddział Intensywnej Terapii. Zmarł niedługo po transporcie na oddział zakaźny w Łańcucie.

- Pacjent po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO. W krótkim czasie po przyjęciu do tutejszego Oddziału nastąpił zgon pacjenta w następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji - napisało Centrum Medyczne w Łańcucie w swoim oficjalnym oświadczeniu.

Śmierć na oddziale zakaźnym. Ministerstwo zaleca uważać na seniorów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szpital, w którym przebywał 67-latek, został wcześniej przekształcony w oddział zakaźny ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Niestety, mimo wyspecjalizowania się placówki w leczeniu koronawirusa, nie udało się uratować pacjenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Poznaliśmy konkretną datę
2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

Według najnowszych informacji, w Polsce mamy 221 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego pięć osób nie żyje, a 13 jest ozdrowieńcami, czyli dochodzi powoli do siebie. Dlatego też należy przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia i chronić osoby szczególnie narażone - seniorów i przewlekle chorych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Popularny lek przeciwbólowy znacznie pogarsza przebieg koronawirusa. Minister zdrowia zaleca go zupełnie odstawić
  4. Agnieszka Woźniak-Starak nie mogła już dłużej milczeć. Dobitna wiadomość, która nie pozostawia wątpliwości
  5. Po długiej chorobie zmarła 33-letnia Andżelika. Zrozpaczony mąż został sam z siedmiorgiem dzieci
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

Źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News