Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Niestety, wśród ofiar jest 18-latka

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje. Niestety, wśród ofiar jest 18-latka Źródło: Pikio

Resort zdrowia przekazał nowe dane, niestety są nowe ofiary koronawirusa w Polsce. Popołudniowy raport wpisuje się w ostatnie trendy, najwięcej zarażeń znów odnotowano w jednym z województw. Tym razem szokuje wiek najmłodszej ofiary SARS-CoV-2.

Potwierdzono następne przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 u kolejnych pacjentów. W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje, niestety nie są najlepsze.

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce

Zwiększył się bilans ofiar koronawirusa w Polsce. Według wiadomości przekazanych właśnie przez Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono 146 nowych przypadków zakażeń. Aż 93 pacjentów odnotowano w samym województwie śląskim. Niestety wśród ofiar wykazanych przez resort zdrowia, pojawia się informacja o 18-letniej kobiecie z Radomia, która w wyniku choroby straciła życie. To jedna z młodszych osób, która zmarła w związku z panującą epidemią. Łącznie w popołudniowym raporcie poinformowano o śmierci 14 pacjentów, najstarszy zgon dotyczy 96-latka leczonego w szpitalu w Bielsku Podlaskim. Jak informuje MZ wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wciąż pojawiają się nowe przypadki

Polska od początku wybuchu epidemii odnotowała 17 615, potwierdzonych w laboratoriach, przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W wyniku wywoływanej przez niego choroby COVID-19 życie straciło 883 pacjentów. Dziś, według danych przekazywanych przez resort Łukasza Szumowskeigo, do bilansu zachorowań dołączono 411 osób, a statystyki zgonów zwiększyły się o 22 przypadki śmiertelnych ofiar koronawirusa w Polsce. Niestety w ostatnich raportach przekazywanych do wiadomości opinii publicznej, z pierwszego miejsca nie schodzi województwo śląskie, które zarówno w porannych jak i popołudniowych informacjach, codziennie potwierdza najwięcej pozytywnych wyników wśród mieszkańców regionu. W związku z trudną sytuacją zdecydowano się, między innymi, na powołanie sztabu kryzysowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Media przekazały, że na COVID-19 zmarł polski lekarz, który pomógł wielu dzieciom za granicą

2. Łukasz Szumowski zabrał głos. Powiedział, co z organizacją wesel i ślubów w tym roku

W większości województw sytuacja wydaje się powoli uspokajać

We wszystkich województwach, poza śląskim, liczba potwierdzonych zakażeń oraz ofiar koronawirusa zdaje się powoli maleć. Po jednym pacjencie potwierdzono aż w 6 województwach, są to: kujawsko-pomorskie, lubelskie, podkarpackie, podlaskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie. W opolskim odnotowano 3 przypadki, w dolnośląskim 6, w łódzkim 7, a małopolskim 9. Jedynie województwo mazowieckie osiągnęło dwucyfrowy wynik, zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono tam u 22 osób. 18-letnia kobieta pojawiająca się w dzisiejszym raporcie jest jedną z najmłodszych ofiar koronawirusa w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy trzymali kckiuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Wyjaśniła się przyszłość emerytów. Minister zabrał głos w sprawie przyszłych wypłat
  4. Wyciekła smutna prawda. Fani "M jak miłość" nie mieli pojęcia, że było aż tak źle, słowa Kożuchowskiej nie pozostawiają wątpliwości
  5. Krzysztof Respondek nie mógł dłużej ukrywać. Wydało się, co działo się w kopalniach, ciężko uwierzyć
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Wkrótce więcej informacji.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News