Ofiar koronawirusa w Polsce może być więcej niż się podaje? Porażające ustalenia TVN

Ofiar koronawirusa w Polsce może być więcej niż się podaje? Porażające ustalenia TVN Źródło: Artgrid FORVISION

W społeczeństwie pojawiają się wątpliwości, czy wszystkie ofiary koronawirusa w Polsce trafiają do statystyk. Niektórzy sugerują, że rząd manipuluje danymi, aby utrzymać lepszy wyniki. Dziennikarz stacji TVN spróbował rozwiązać tę zagadkę.

Ofiary koronawirusa w Polsce przekroczyły już liczbę 160 osób. Jednak, niektórzy ludzie uważają, że rząd może manipulować statystykami. Niejasności chciał wyjaśnić dziennikarz stacji TVN, który dotarł do istotnych informacji.

Ofiary koronawirusa w Polsce stają się coraz bardziej kontrowersyjnym tematem. Dyskusja stała się jeszcze bardziej żywiołowa po tym, jak prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski w środę na antenie TVN przyznał, że akty zgonów na wtorek wykazywały 32 przypadki śmiertelne koronawirusa w stolicy. Natomiast Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie odnotowała ich zaledwie 8.

Jak rejestrowane są ofiary koronawirusa w Polsce?

Niedawno tematem rozmowy w TVN były ofiary koronawirusa w Polsce. Na słowa Rafała Trzaskowskiego zareagował Główny Inspektor Sanitarny. Mężczyzna zwrócił uwagę na istotny fakt. Informacje o zgonach są raportowane właściwemu inspektorowi sanitarnemu zgodnie z miejscem zamieszkania osoby zmarłej. W związku z tym osoby, które umierające w warszawskich szpitalach niekoniecznie musiały być odnotowywane przez powiatową stację stolicy, jeśli były zameldowane w innej miejscowości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ze słów Głównego Inspektora Sanitarnego, że ofiary koronawirusa w Polsce są wykazywane z uwagi na ich miejsca zameldowań. Jednak Rafał Trzaskowski stwierdził, że według akt 18 z 32 ofiar było zameldowanych w stolicy. W odpowiedzi inspektor wykazał, że rozbieżność danych może wynikać ze względu nie dokonania zgłoszeń przez lekarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany gwiazdor disco-polo zabrany pilnie do szpitala, jest w ciężkim stanie. Potwierdzono u niego COVID-19

2. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające

Pojawiają się kolejne ofiary koronawirusa w Polsce. W województwie Mazowieckim ta liczba wynosi 37, natomiast w całym kraju 164 ofiary. Zarówno ministerstwo zdrowia, jak i rząd podkreślają, że statystyki w dużym stopniu zależą od lekarzy, którzy stwierdzają przyczynę zgonu oraz zgłaszają je do odpowiednich wykazów.

Najlepsze newsy dnia

  1. Jeden z pierwszych objawów cukrzycy. Dokładnie przyjrzyj się swoim dłoniom
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News