Został pobity smutny rekord zgonów zarażonych Polaków. Liczby wyglądają przygnębiająco

Został pobity smutny rekord zgonów zarażonych Polaków. Liczby wyglądają przygnębiająco Źródło: Pixabay.com OrnaW

Ofiary koronawirusa w Polsce rosną, liczba potwierdzonych zgonów wzrasta z dnia na dzień. Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne niepokojące informacje.

Ofiary koronawirusa w Polsce - ich liczba wciąż rośnie. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne zgony. Najnowsze dane są zatrważające, pandemia zbiera coraz większe żniwo. Resort przekazał wyjątkowo smutne wieści, pobito kolejny rekord. Na terenie całego kraju jest już ponad 3 tysiące zakażonych osób.

Ofiary koronawirusa w Polsce - liczba niepokojąco rośnie

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszego kraju. Łączna liczba zarażonych pacjentów przekroczyła już 3 tysiące osób i wciąż dynamicznie rośnie. Wiadomości spływające z polskich szpitali nie są optymistyczne, przybyło kolejnych 177 chorych.

- Mamy 117 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 17 osób z woj. mazowieckiego, 16 osób z woj. dolnośląskiego,12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego - oświadczyło Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia przekazał również niezwykle smutne informacje o kolejnych zgonach. W piątek 3 marca zmarło 14 osób. Łączna liczba zmarłych pacjentów jest przerażająca - w ostatnich dniach śmiertelność znacznie się zwiększyła. Potwierdzono już 71 śmiertelnych ofiar koronawirusa w naszym kraju. Tak wysokiej liczby zgonów jeszcze w Polsce nie było - niestety, padł smutny rekord.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Resort zdrowia potwierdził kolejne ofiary koronawirusa w Polsce

Na całym świecie liczba zakażonych przekroczyła już milion osób, najwięcej chorych znajduje się w Stanach Zjednoczonych. W USA liczba potwierdzonych zarażeń wynosi niemal 260 tysięcy przypadków. We Włoszech i w Hiszpanii odnotowano ponad 100 tysięcy chorych. W wyniku rozprzestrzeniania się choroby Covid-19 na całym świecie śmierć poniosło ponad 56 tysięcy osób, a liczba zgonów wciąż rośnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Bez niego nie byłoby Budki Suflera. Niestety, nie żyje legendarny muzyk

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa polski rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Wprowadzono powszechne zalecenie kwarantanny domowej. Szkoły oraz wszelkie miejsca rozrywki pozostają zamknięte do odwołania. W sklepach może przebywać ograniczona liczba klientów, wprowadzono również specjalne godziny, w których zakupy mogą robić tylko seniorzy. Podczas zakupów wszyscy klienci powinni korzystać z jednorazowych rękawiczek ochronnych oraz w miarę możliwości dokonywać płatności kartą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące
  3. Jackowski miał dramatyczną wizję dot. jesieni i zimy 2020. Polacy nie będą zadowoleni
  4. Nowe porażające wieści o córce Kasi Kowalskiej. Nie jest dobrze, nie oddycha samodzielnie
  5. W kwietniu 1500 plus zamiast 500 plus? Jest nowy pomysł, rodzice będą zachwyceni
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News