Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła historyczną granicę. Sytuacja jest bardzo zła

Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła historyczną granicę. Sytuacja jest bardzo zła Źródło: Pixabay geralt

Na całym świecie nadal pojawiają się kolejne ofiary koronawirusa. Uniwersytet Medyczny Johna Hopkinsa opublikował przerażające dane. SARS-CoV-2 zbiera straszne żniwo. Zmarło już ponad 15 tysięcy osób.

Ofiary koronawirusa są odnotowywane przez Uniwersytet Medyczny Hopkinsa. Badacze niedawno opublikowali dane, które pokazują, w jak krytycznej sytuacji się znaleźliśmy. Według badaczy na COVID-19 zmarło już ponad 15 tysięcy osób. Zarażonych jest znacznie więcej.

Chociaż ofiary koronawirusa początkowo pojawiły się jedynie w Azji, epidemia rozprzestrzeniła się na cały świat. Niebezpieczny wirus dosięgnął również Europy. Do skrajnych przypadków należą Włochy, gdzie liczba zarażeń SARS-CoV-2 zbliża się już do 60 tysięcy. Tam też do tej pory odnotowano najwięcej przypadków śmiertelnych. Z powodu choroby COVID-19 we Włoszech zmarło już 5,4 tysiąca osób.

Wciąż pojawiają się kolejne ofiary koronawirusa

Ofiary koronawirusa odnotowuje się nie tylko w Azji, ale również Europie i Ameryce. W Chinach zarejestrowano już 81,5 tysiąca przypadków SARS-CoV-2. Na chorobę wywołaną tym niebezpiecznym patogenem zmarło tam ponad 3 tysiące osób. W Europie największe ogniska pojawiły się we Włoszech i Hiszpanii. Spośród 33 tysięcy zarażonych mieszkańców Hiszpanii śmierć poniosło 2,1 tysiąca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż w Stanach Zjednoczonych początkowo bagatelizowano kryzys, tam także wystąpiły ofiary koronawirusa. Wirus w tym rejonie z czasem zaczął się coraz bardziej rozprzestrzeniać. Liczba zakażonych przekroczyła już 35 tysięcy. Uniwersytet Medyczny Hopkinsa opublikował oficjalne dane, prowadzone w trakcie epidemii. Według pracowników na COVID-19 zmarło już 15 308 osób, natomiast na całym świecie jest już prawie 350 tysięcy przypadków infekcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Służby zdrowia przewidują, że w najbliższym czasie wciąż będą pojawiały się kolejne ofiary koronawirusa. Dlatego apelują o zostanie w domach i przestrzeganie zasad higieny. W Polsce odnotowano już ponad 600 przypadków zarażeń w tym 8 ofiar śmiertelnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News