Janusz Niemcewicz, czyli członek składu PKW, który po wyborach samorządowych podał się do dymisji, ponownie znalazł się w Państwowej Komisji Wyborczej. Prezydent Komorowski na wniosek prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego zatwierdził w czwartek jego kandydaturę. 

Niemcewicz jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, byłym wiceprezesem TK oraz byłym ministrem sprawiedliwości. Do PKW został powołany w 2010 roku przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rzepliński w rozmowie z tvn24.pl stwierdził, że Niemcewicz to „bardzo dobry prawnik”.

– Ma świetne doświadczenie zawodowe. Dobrze, żeby był w PKW sędzia, który od 4 lat tam zasiada i który ma pamięć konstytucyjną – ocenił.

– PKW nie potrafiło sobie poradzić ani z organizacją wyborów, ani z kryzysem, który potem nastąpił – zauważył prezydent – mówił wcześniej na antenie TVN24 prezydent Komorowski.

. – Jeżeli chodzi o konkretne kandydatury i o powody takich wyborów należy pytać prezesów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego -? szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek nie zamierzała komentować ponownego powołania Niemcewicza do składu nowej PKW. Sędziowie tej instytucji zapowiedzieli, że podadzą się do dymisji po zakończeniu II tury wyborów samorządowych.

źródło: tvn24.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.