To już kolejny atak na społeczność muzułmańską w Wielkiej Brytanii. Policja i straż pożarna w Manchesterze została postawiona na równe nogi, kiedy okazało się, że nieznani sprawcy doprowadzili do podpalenia świątyni wyznawców Allaha. Już wiadomo, że odbudowa meczetu pochłonie fortunę.

Manchester Nasfat Islamic Centre doszczętnie spłonął po tym, jak nieznani sprawcy doprowadzili do pożaru. Jak mówi policja, zgłoszenie otrzymano na kilkanaście minut przed północą. Już wtedy było jednak bardzo źle. Nawet 30 strażaków, którzy dotarli na miejsce, by ratować świątynię, nie było w stanie powstrzymać ognia. Trzy wielkie sale w meczecie całkowicie spłonęły.

– Zostaliśmy wezwani o godzinie 23:43 na Droylsden Road w Newton Heath do zgłoszenia w sprawie pożaru. Wysłaliśmy pięć radiowozów na miejsce, a policja obecnie prowadzi śledztwo w sprawie incydentu – czytamy w oświadczeniu lokalnej policji.

To nie pierwszy atak na Nasfat Islamic Centre w Manchesterze. Nieuchwytni sprawcy wrzucili świńskie łby do środka meczetu, kiedy odbywały się modlitwy. Własnym moczem splugawili także wejście do świątyni. Jeszcze wcześniej, bo trzy lata temu, spłonął bus należący do meczetu. Sprawców tego zdarzenia także nie zdołano złapać.

https://www.youtube.com/watch?v=OWLiqeooXSQ

...

Zobacz również