Odważny pomysł Szwedek. Oto damska straż (zdjęcia)

Odważny pomysł Szwedek. Oto damska straż (zdjęcia) Źródło: fot. twitter (daily mail) - pixabay

W ostatnich miesiącach 2016 roku, w szwedzkim mieście Kalmar odnotowano aż pięć przypadków napaści seksualnych na kobiety korzystające z miejskich basenów. Tamtejsze kobiety nie chcą się więc już dłużej bać i... utworzyły damską straż patrolującą obiekty sportowe.

Organizacja "Groping Guards" składa się na razie z 4 kobiet, które same były ofiarami lub świadkami napastowania. Chcąc pomóc innym w takich sytuacjach, patrolują miejskie baseny, aby sprawcy nie czuli się bezkarni. Mimo że odnotowano oficjalnie 5 przypadków molestowania, sama policja w Kalmarze twierdzi, że osób dotkniętych problemem z pewnością było więcej, jednak nie wszystkie chcą składać doniesienia o przestępstwie.

– Jesteśmy zmęczone mężczyznami, którzy uważają, że mogą przyjechać do Szwecji i molestować kobiety, kiedy my chcemy jedynie popływać w bikini i nie być napastowane. Stworzyłyśmy straż, by nauczyć tych chłopców, że muszą się odpowiednio zachowywać - mówi Siri Bernhardsson, jedna z zaangażowanych w projekt kobiet. Według niej działanie organizacji jest zdecydowanie potrzebne. Straż istnieje krótko, ale już spotyka się z ogromnym odzewem ze strony dziewczyn, które wstydziły się wcześniej mówić o tym, że zostały zaatakowane lub bały się pójść na policję.

 

fot. twitter (daily mail) fot. twitter (daily mail) fot. twitter (daily mail)

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News